Uudised — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Uudised

Tartu Raefondi värsked stipendiaadid käsitlesid Tartu linna kestlike arenguid

Tartu Raefond annab igal aastal välja 1500-euroseid stipendiumeid bakalaureuse üliõpilasele silmapaistva uurimustöö või essee eest, mis käsitleb Tartu linna väljakutseid ja/või linnaga seotud arenguid ÜRO kestliku arengu eesmärkide võtmes. Sel aastal otsustas komisjon anda välja kuus stipendiumit.

Loe lisaks

Wise jätkab stipendiumiga naistele: “Tehnoloogiamaailma uksed peaksid olema kõigile võrdselt avatud, olenemata soost”

Globaalne tehnoloogiafirma Wise jagas kolmandat korda läbi Tartu Ülikooli sihtasutuse stipendiumit silmapaistvale Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi naisüliõpilasele. Sel semestril osutus parimaks II aasta bakalaureusetudeng Säde Pesti, kes sai 2000-eurose stipendiumi koos mentorlusega oma ala tippspetsialistidelt.

Loe lisaks

Selgusid Heino Ainso nimelise rahvusvahelise ajaloofondi stipendiumi 2024 saajad

Heino Ainso nimeline rahvusvaheline ajaloo fond toetab ajaloo ja õigusteaduste eriala tudengite uurimistöid, mis on seotud ajaloo ja rahvusvahelise õigusega, nende tööde arutamist seminaridel ja konverentsidel ja avaldamist trükis või teadlaste enesetäiendamist õppereisidel.

Loe lisaks

Kogemuslugu: Linda Mae Nummerti vahetussemester Saksamaal

Carl-Otto ja Georg Riesenkampffi stipendium loodi TÜ sihtasutuse juurde aastal 2023. Riesenkampffide perekond kuulub Balti-Saksa perekondade hulka, kes on elanud sajandeid Balti riikides. Stipendium on loodud majanduse-, tehnoloogia- ja kultuurivaldkonna Eesti üliõpilaste üliõpilasvahetuse edendamiseks Saksa ja Eesti ülikoolide vahel. 2023.aasta üheks stipendiaadiks määrati TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna religiooniuuringute ja teoloogia bakalaureuseõppe üliõpilane Linda Mae Nummert.
Loe lisaks

2023/2024. aasta SA Kuressaare Haigla Toetusfondi ja Saaremaa valla stipendiumi pälvisid Sanna-Marcelle Ots, Grete Haube ja Johannes Rooso

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde loodud stipendiumifondi eesmärk on toetada arstiteaduse integreeritud õppe, residentuuri ja doktoriõppe üliõpilasi, kellel on valmisolek siduda oma erialane praktika Kuressaare Haiglaga. Tänavu said stipendiumi Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna arstiteaduse üliõpilased Sanna-Marcelle Ots, Grete Haube ning Johannes Rooso.

Loe lisaks

Professor Peeter Tulviste mälestusfondi preemia laureaat on Mari Tõrv 

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde loodud professor Peeter Tulviste mälestusfondi 5000-eurose preemia pälvis Tartu Ülikooli arheoloogia kaasprofessor ning analüütilise ja füüsikalise keemia teadur Mari Tõrv, kelle teadustöö keskmes on arheoloogilise kultuuripärandi mõtestamine ja kaitsmine. 
Loe lisaks

Tartu Ülikooli Sihtasutus oli Kodanikuühiskonna Sihtkapitali taotlusvoorus edukas

Tartu Ülikooli Sihtasutus sai Kodanikuühiskonna Sihtkapitali vabaühenduste arenguhüppe taotlusvoorust oma turundus- ja kommunikatsiooniprojekti elluviimiseks 25 000 eurot toetust. Vooru esitati kokku 133 taotlust, millest toetust said 17 projekti.

Loe lisaks

Mikrobioomi uuriv doktorant pälvis Valda ja Bernard Õuna mälestusfondi stipendiumi

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde loodud Valda ja Bernard Õuna mälestusfondi stipendiumi eesmärk on tunnustada Tartu Ülikooli üliõpilaste biomeditsiinialaseid avaldatud või avaldamiseks esitatud teaduspublikatsioone. Tänavu anti stipendium loodus- ja täppisteaduste valdkonna geenitehnoloogia neljanda aasta doktorandile Kertu Liis Krigulile.

Loe lisaks

Karl Laaguse mälestusfondi stipendiumi pälvis Ken Ird

6. detsembril anti Tartu Ülikooli muuseumi aastakonverentsi järgselt üle Karl Laaguse mälestusfondi stipendium.

Loe lisaks

2023. aasta sügissemestri stipendiaadid

Palju õnne kõikidele stipendiaatidele!

Loe lisaks

Apotheka arendusfond toetab edukaid proviisoriõppe üliõpilasi

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde asutatud Apotheka farmaatsiaõppe- ja teadusefondiga toetatakse Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi üliõpilaste, doktorantide ja teadlaste praktilisi farmaatsiaalaseid õppe- ja teadustöid. 2023. aasta sügisel pälvisid stipendiumi Anita Tuula, Daisy Volmer, Arle Kõrkjas, Artjom Ert ja Arthur Lepp.
Loe lisaks

Confido Meditsiinikeskus asutas TÜ sihtasutuse juurde stipendiumi

Stipendiumi eesmärk on toetada õppe- ja teadustöös edukaid meditsiiniteaduste valdkonna arstiteaduse integreeritud õppe üliõpilasi.

Loe lisaks

Selgusid Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi logopeedia, eripedagoogika ja füsioteraapia stipendiaadid

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi logopeedia ja eripedagoogika stipendiumid loodi Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde 2021.aastal ning käesoleval aastal anti välja esimest korda füsioteraapia stipendium. Kandideerida said magistriõppe teise aasta üliõpilased, kes soovisid peale kutse omandamist töötada laste ja noortega.

Loe lisaks

XRP Ledger Trust fondi stipendium määrati Armani Pogosjanile

Stipendiumiga toetatakse Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilasi, kelle teadustöö on seotud digimajanduse valdkonnaga. Sel aastal pälvis stipendiumi õigusteaduse teise aasta magistriõppe üliõpilane Armani Pogosjan.

Loe lisaks

Selgunud on Sten Luiga stipendiumifondi tänavune stipendiaat

Luiga stipendiumifond on asutatud  Tartu Ülikooli sihtasutuse juurde eesmärgiga toetada üliõpilasi vaimse tervise edendamise ja psüühiliste haiguste ennetamisega seotud uurimistööde kirjutamisel, uurimis või praktikaprojektides osalemisel või nimetatud teema populariseerimisel meedias.

Loe lisaks

Grant Thornton Baltic OÜ asutas TÜ sihtasutuse juurde uue stipendiumi

Grant Thornton Baltic OÜ asutas Tartu Ülikooli sihtasutuse juurde nimelise stipendiumi, millele saab esmakordselt kandideerida 2024. aasta kevadsemestril. Stipendiumi eesmärk on toetada edukaid majandusteaduse ja ettevõtte majanduse õppekava bakalaureuseõppe üliõpilasi.

Loe lisaks

Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus loovad naistele paremaid võimalusi IT-s tegutsemiseks

Globaalne tehnoloogiaettevõte Wise koos Tartu Ülikooli Sihtasutusega tunnustab teist aastat järjest Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi naisüliõpilasi Wise’i stipendiumiga, et toetada nende õpinguid ning tulevikku IT-valdkonnas.
Loe lisaks

Tartu Ülikooli Sihtasutus andis esimest korda välja Roman Ringi tehisintellekti stipendiumi

5000-eurose stipendiumiga toetatakse Tartu Ülikooli arvutiteaduse ning matemaatika ja statistika instituudi bakalaureuseastme üliõpilasi, kelle uurimistöö on seotud tehisintellektiga. Esimese stipendiumi pälvis matemaatika eriala kolmanda aasta bakalaureuseõppe üliõpilane Karl-Joan Alesma.

Loe lisaks

Peeter Põllu stipendiumi pälvis Kerli Kõiv

Tartu Ülikooli Sihtasutuse väljaantava stipendiumi pälvis haridusteaduse eriala 3. aasta doktorant Kerli Kõiv, kelle uurimisteema on "Mitteõppivate ja -töötavate noorte enesejuhitud õppimise oskuste hindamine ja arendamine õpiteekonna jätkamise eesmärgil."

Loe lisaks

Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastapäeval kuulutati välja Neinar Seli artiklikonkursi “Minu esimene publikatsioon” parimad autorid

Neinar Seli artiklikonkursi “Minu esimene publikatsioon” stipendiumi pälvisid meditsiiniteaduste valdkonna arstiteaduse üliõpilased Lisanna Põlluaas, Marie Elise Soomre ja Mari-Liis Männard.

Loe lisaks

Tartu Ülikooli Sihtasutus ootab üliõpilasi sügissemestri stipendiumidele kandideerima

Tartu Ülikooli Sihtasutus on sellel sügissemestril välja kuulutanud ligi 30 erinevat stipendiumikonkurssi, millele oodatakse kandideerima erinevate õppekavade üliõpilasi. Peamiselt on stipendiumi saamise aluseks hea õppeedukus ja motivatsioonikiri, kuid iga stipendium on erinev. 

Loe lisaks

Tartu Ülikooli sihtasutus otsib oma meeskonda vabatahtlikke!

Tartu Ülikooli Sihtasutuse eesmärk on toetada eraannetajate loodud stipendiumite abil üliõpilaste pühendumist teadus- ja õppetööle.

Loe lisaks

Tartu Ülikooli Sihtasutuse 13. juuni vastuvõtul anti üle 2023. aasta kevadsemestri stipendiumid ja tänati stipendiumifonde toetanud ettevõtteid ja eraisikuid.

Kevadsemestril andis Tartu Ülikooli sihtasutus välja 131 stipendiumi 19-st fondist ning õppeaasta jooksul maksis Tartu Ülikooli sihtasutus välja 335 tuhande euro ulatuses stipendiume ja preemiaid. Kevadsemestri stipendiaadid on välja toodud TÜ sihtasutuse koduleheküljel.

Loe lisaks

2023. aasta kevadsemestri stipendiaadid

Palju õnne kõigile stipendiaatidele!
Loe lisaks

Diplomaat ja insener Heino Ainso mälestuseks asutati Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde fond, mis toetab ajaloo ja õigusteaduse üliõpilaste uurimistöid ja õpinguid Tartu Ülikoolis

Heino Ainso nimelise rahvusvahelise ajaloo fondi asutasid Heino Ainso mälestuseks Heino Ainso abikaasa, farmatseut ja kunstnik Sirje Okas Ainso ning eesti majandusteadlane ja poliitik Ivar Raig. Stipendiumifondi statuut allkirjastati 16. mail 2023. aastal ning stipendiumifond on suunatud ajaloo- ja õigusteaduse üliõpilaste toetamiseks.
Loe lisaks

Professor Atko-Meeme Viru 2023. a stipendiumi laureaadid

2023. aasta professor Atko-Meeme Viru stipendiumi pälvisid Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumisharrastuse nooremteadurid Getter Marie Lemberg ja Pille-Riin Meerits.
Loe lisaks

Kodanikuühiskonna sihtkapitali taotlusvoor oli Tartu Ülikooli Sihtasutusele edukas

Tartu Ülikooli Sihtasutus sai Kodanikuühiskonna Sihtkapitali vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistavast taotlusvoorust turundusplaani ja turundusstrateegia koostamiseks 4000 eurot toetust.

Loe lisaks

Tartu Ülikooli Sihtasutus ootab üliõpilasi kevadsemestri stipendiumidele kandideerima

Tartu Ülikooli Sihtasutusest on eri õppekavade üliõpilastel võimalik taotleda üle kümne stipendiumi, lisaks käib ka ühe erialaülese stipendiumi konkurss. Enamasti on stipendiumide taotlemise eelduseks hea õppeedukus ning motivatsioonikiri.
Loe lisaks

Toeta emakeelepäeval Johannes Voldemar Veski stipendiumifondi

Johannes Voldemar Veski stipendiumifondi saavad teha annetusi nii ettevõtted kui ka eraisikud, vastav annetuskeskkond on leitav Tartu Ülikooli sihtasutuse kodulehelt.

Loe lisaks

Professor Peeter Tulviste selleaastane mälestusfondi preemia laureaat on Dmitri Rozgonjuk

Peeter Tulviste 5000 euro suuruse preemia pälvis Tartu Ülikooli teadlane ja andmeteaduse magistriõppe üliõpilane Dmitri Rozgonjuk, kelle akadeemilise uurimistöö keskseks teemaks on olnud nutiseadmete kasutamise mõju inimese mõtlemisele, meeleolule ning käitumisele.

Loe lisaks

Bioloogia, õigusteadus ja armastus IT vastu: Wise tunnustab kolme arvutiteaduse naistudengit 1000 euroga

Tartu Ülikooli Sihtasutus ning Wise tunnustavad möödunud aastal loodud stipendiumiga Arvutiteaduse Instituudi naistudengeid, et innustada ja toetada IT-aladel õppivaid naisi.

Loe lisaks

Tartu linn suurendab 2023. aastast Tartu Raefondi stipendiumi

Raefondi stipendiumi antakse välja Tartu linna kestliku arenguga seotud tudengitööde eest.

Loe lisaks

Selgunud on Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi logopeedia ja eripedagoogika stipendiumide saajad.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi stipendium asutati Tartu Ülikooli sihtasutuse juurde 2021. aasta sügisel. Käesoleval aastal anti välja taas kaks 2700 euro suurust stipendiumi logopeedia ja kaks stipendiumi eripedagoogika magistriõppe üliõpilastele. Kandideerida said magistriõppe teise aasta üliõpilased, kes soovisid peale kutse omandamist töötada laste ja noortega.

Loe lisaks

2022. aasta sügissemestri stipendiaadid

Palju õnne kõikidele stipendiaatidele!  
Loe lisaks

Karl Laaguse mälestusfondi stipendiumi pälvis Ingrid Sahk

6. detsembril anti Tartu Ülikooli muuseumi aastakonverentsi järgselt üle Karl Laaguse mälestusfondi stipendium.

Loe lisaks

Selgusid Eesti hambaarstiteaduse stipendiumi saajad

Esmakordselt anti välja kaks Eesti hambaarstiteaduse stipendiumi suuruses 2500 eurot. Kandideerida said Tartu Ülikooli hambaraviteaduse õppekava põhiõppe üliõpilased alates kolmandast aastast, residendid, doktorandid, hambaraviteaduse instituudi akadeemilised töötajad ja õppejõud.

Loe lisaks

Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus lõid stipendiumi, et julgustada naisi IT-d õppima

Tänasest avaneb kõikidele Tartu Ülikooli Arvutiteaduste Instituudi bakalaureuse- ja magistriõppe naistudengitele võimalus kandideerida 1000-eurosele stipendiumile. Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus tunnustavad stipendiumiga kolme naistudengit, lisaks saavad stipendiaadid tuge võrgustiku loomisel ja karjäärivõimaluste leidmisel.
Loe lisaks

Tartu Ülikooli väliseesti külalisprofessori stipendiumi pälvisid Annela Anger-Kraavi ja Mart Kuldkepp

Järgmisel õppeaastal asuvad Tartu Ülikooli väliseesti külalisprofessori kohale Cambridge’i Ülikooli keemiateaduskonna atmosfääriteaduse keskuse kliimamuutuste poliitikagrupi juhtivteadur ja direktor professor Annela Anger-Kraavi ning Londoni Ülikooli Kolledži Skandinaavia ajaloo ja poliitika kaasprofessor ning Euroopa ja rahvusvaheliste uuringute osakonna juhataja Mart Kuldkepp.

Loe lisaks

Tartu Ülikooli Ukraina stipendiumi fond annab välja sügisesed stipendiumid

Ettevõtete ja eraisikute abiga koguti Tartu Ülikooli Ukraina stipendiumi fondi suve ja sügise jooksul ligi 69 000 eurot. Tänu sellele antakse nüüd Ukraina üliõpilaste toetuseks välja 81 stipendiumi. 
Loe lisaks

Selgusid Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiumi saajad

28. oktoobril antakse Tartu Ülikooli raamatukogus Marju Lepajõele pühendatud näituse „Omnia munda mundis. Marju Lepajõe 60“ avamisel kell 15 üle Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiumid.
Loe lisaks

Peeter Põllu stipendiumi pälvis Mann Loper

6. oktoobril kuulutati haridusteaduste instituudis välja tänavune Peeter Põllu stipendiumi laureaat. Tartu Ülikooli Sihtasutuse väljaantava stipendiumi pälvis ajaloo eriala esimese aasta doktorant Mann Loper.

Loe lisaks

Tartu Ülikooli Sihtasutuse 2022. aasta kevadsemestri stipendiaatide vastuvõtt

Tartu Ülikooli Sihtasutuse 2022. aasta kevadsemestri vastuvõtul anti üle stipendiumid, allkirjastati Professor Volli Kalmu mälestusfondi statuut ja nimetati Tartu Ülikooli Sihtasutuse patroon.

Loe lisaks

2022. aasta kevadsemestri stipendiaadid

Palju õnne kõikidele stipendiaatidele!  
Loe lisaks

Eesti suurim stipendium ootab kandideerima noori neurolooge, neurokirurge, neuroradiolooge ja neuroteadlasi

Alanud on kandideerimine Ameerika neuroteadlaste Igor Ilinsky ja Heli-Kristy Kultas-Ilinsky 23 750 euro suurusele erastipendiumile.

Loe lisaks

Tartu Ülikooli Ukraina stipendiumi fond jagas välja esimesed toetused

Tartu Ülikool asutas veebruari lõpus stipendiumifondi, et koguda ja vahendada annetusi Ukraina üliõpilaste siinsete õpingute toetamiseks. Ettevõtete ja eraisikute abiga koguti kuu aja jooksul fondi ligi 52 000 eurot. Esimese stipendiumi pälvisid 32 Ukraina kodakondsusega Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilast. Fond jätkab annetuste kogumist.

Loe lisaks

Tartu Ülikool asutas Ukraina üliõpilaste toetuseks stipendiumifondi

Loe lisaks

Professor Peeter Tulviste selleaastane mälestusfondi preemia laureaat on Mari-Liis Madisson

Peeter Tulviste 5000 euro suuruse preemia pälvis Tartu Ülikooli semiootika teadur Mari-Liis Madisson, kelle akadeemilise uurimistöö keskmes on olnud kolm teemat: vandenõuteooriad, veebisuhtlusele omane tähendusloome ja infomõjutustegevus.

Loe lisaks

Selgunud on 2021. aasta Anni Jürine mälestusstipendiumi saajad

Anni Jürine mälestusstipendium loodi 2021. aasta maikuus Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi, OÜ Keelekorra, MTÜ Eesti Kognitiivse Keeleteaduse Ühingu, NB!Write (Põhjamaade ja Baltikumi akadeemiliste tekstide kirjutamise võrgustiku), Anni Jürine pere, kolleegide ja sõprade poolt.

Eesmärgiks on toetada Tartu Ülikoolis Anni Jürine teadusteemade – akadeemiliste tekstide kirjutamise ja grammatikaüksuste arengu – uurimist ja populariseerimist.

Esimesed Anni Jürine mälestusstipendiumi laureaadid on Nele Karolin Teiva ja Marri-Mariska Tammepõld.

Loe lisaks

2021. aasta XRP Ledger Trust fondi stipendiumi pälvis neli kandidaati

Esimest korda anti tänavu välja kaks 1500 euro suurust ja kaks 3000 euro suurust XRP Ledger Trust fondi stipendiumi. Kandideerima oodati Tartu Ülikooli majandusteaduse, õigusteaduse ja arvutiteaduse eriala üliõpilasi (sh magistrante ja doktorante), kelle teadustöö või uurimistöö on seotud digimajanduse valdkonnaga.

Loe lisaks

Meditsiinivaldkonna suurima erastipendiumi pälvis arstiteaduse doktorant Mari Muldmaa

Tartu Ülikooli Sihtasutus andis Igor ja Kristy Ilinsky stipendiumi, mis on Eesti suurim meditsiinivaldkonna erastipendium, Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna arstiteaduse õppekava neljanda aasta doktorandile ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla neuroloogile Mari Muldmaale. 23 750 euro suurune stipendium võimaldab Muldmaal asuda end täiendama liigutushäirete valdkonna Euroopa tippkeskuses.
Loe lisaks

Selgunud on Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi logopeedia ja eripedagoogika stipendiumide saajad.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi stipendium asutati TÜ sihtasutuse juurde käesoleval aasta sügisel ning esmakordselt anti välja kaks 1800 euro suurust stipendiumi logopeedia ja kaks stipendiumi eripedagoogika magistriõppe üliõpilastele. Kandideerida said magistriõppe teise aasta üliõpilased, kes soovisid peale kutse omandamist töötada laste ja noortega.

Loe lisaks

2021. aasta sügissemestri stipendiaadid

Palju õnne kõikidele stipendiaatidele!  
Loe lisaks

Selgunud on „Talendid Tartusse“ programmi stipendiaadid

„Talendid Tartusse“ programmi avaüritusel Tartu Ülikooli Sihtasutuse poolt välja kuulutatud stipendiumi said käesoleva aasta programmis osalejatest stipendiumi kolm Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilast: Argo Merilo, Erich Richard Rosental ja Karim Muhhamedjanov.
Loe lisaks

Selgunud on Tartu Ülikooli teenetemärkide kavalerid.

Tänavu pälvisid Tartu Ülikooli Tänutähe kolm Tartu Ülikooli sihtasutuse nõukogu liiget.
Loe lisaks

Majandusteaduse, õigusteaduse ja arvutiteaduse eriala üliõpilasi oodatakse kandideerima uuele stipendiumile.

Alanud on kandideerimine XRP Ledger Trust fondi stipendiumile. Esmakordselt antakse välja kuni kuus 1500-3000 euro suurust stipendiumi. Stipendiumile saavad kandideerida Tartu Ülikooli üliõpilased (sh magistrandid ja doktorandid), kelle teadustöö või uurimistöö on seotud digimajanduse valdkonnaga.

Loe lisaks

Logopeedia eriala magistriõppe üliõpilasi oodatakse kandideerima uuele stipendiumile.

Alanud on kandideerimine Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi stipendiumile.  Esmakordselt antakse välja kaks 1800 euro suurust stipendiumi. Kandideerida saavad logopeedia eriala magistriõppe teise aasta üliõpilased, kes soovivad peale kutse omandamist töötada laste ja noorte logopeedina.

Loe lisaks

Talendid Tartusse stipendiumi konkurss

Tartu Ülikooli sihtasutus kuulutab välja "Talendid Tartusse" programmi stipendiumi konkursi.
Loe lisaks

Talendid Tartusse stipendium

„Talendid Tartusse” uue õppeaasta avaüritus toimub 15. septembril
Loe lisaks

2021. aasta kevadsemestri stipendiaadid

Loe lisaks

Lahkus meie kauaaegne toetaja Nadia Walter-Tschishewsky (25.04.1922 – 21.05.2021)

Head toetajat Nadia Walter-Tschishewskyt mälestab Tartu Ülikooli sihtasutus.

Loe lisaks

Otsime Tartu Ülikooli Sihtasutusele juhatajat


Tartu Ülikooli Sihtasutus
on 23-aastase kogemusega organisatsioon, mis tegeleb stipendiumite ja stipendiumikapitalide loomise ja haldamisega ülikooliga seotud inimeste teadus- ja õppetöö toetamiseks.
Loe lisaks

Tartu Ülikooli väliseesti külalisprofessori stipendiumi pälvis Jaan Valsiner

Järgmisel õppeaastal asub Tartu Ülikooli väliseesti külalisprofessori kohale Aalborgi Ülikooli kultuuripsühholoogia professor Jaan Valsiner. Ta on maailma üks juhtivamaid kultuuripsühholooge, kes on oma uurimistöös sidunud psühholoogia ja semiootika ning on aidanud tutvustada Eesti teadust maailmas.

Loe lisaks

2020. aasta sügissemestri stipendiaadid

2020. aasta sügissemestril andis TÜ Sihtasutus välja stipendiumeid kogusummas 75 455 eurot, 18 stipendiumifondist kokku 48 üliõpilasele ja noorteadlasele.
Loe lisaks

Selgunud on Eesti Kindlustusseltside Liidu kevadsemestri stipendiumi saajad

Eesti Kindlustusseltside Liit toetab 2020. aasta kevadsemesril kindlustus- ja finantsmatemaatika õppekava magistrante 6000 euroga. Kevadsemestri stipendiumi laureaadid on Linnet Puskar, Anna-Helena Saarso, Hardo Niit, Robert Pikmets, Kirill Smirnov ja Hans Erik Atonen.
Loe lisaks

Vabariigi aastapäeva aktusel kuulutati välja Ernst Jaaksoni ja professor Peeter Tulviste mälestusfondide stipendiumide laureaadid

Tartu Ülikooli Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsertaktusel kuulutati pidulikult välja kahe stipendiumi laureaadid. Ernst Jaaksoni mälestusfondi stipendiumi pälvis Ronald Väli ja professor Peeter Tulviste mälestusfondi stipendiumi Andra Siibak.
Loe lisaks

Tartu Ülikooli Sihtasutuse 2019. aasta sügissemestri stipendiaadid

Sügissemestril andis TÜ Sihtasutus välja stipendiumeid kogusummas 141 960 eurot, 28 stipendiumifondist kokku 93 üliõpilasele ja noorteadlasele.
TÜ Sihtasutuse sügissemestri stipendiumid anti üle 4. detsembril ülikooli muuseumi valges saalis toimunud Tartu Ülikooli tänuõhtul (fotogalerii).
Loe lisaks

Peeter Põllu stipendium haridusteaduste doktorandile

Peeter Põllu stipendiumi eduka õppe- ja teadustöö eest pälvis tänavu Tartu ülikooli haridusteaduste doktorant Liina Malva, kes töötab ka Nõo põhikoolis eripedagoogina.
Loe lisaks

Selgusid esimesed Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiumi saajad

28. oktoobril anti Tartu Elektriteatris üle esimesed Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiumid. 
Loe lisaks

Tartu Ülikooli teaduskool kuulutab välja Jaan Tallinna stipendiumi konkursi

Teaduskooli Jaan Tallinna stipendium on mõeldud osalemiseks 2020. aastal kas 29. jaanuarist kuni 2. veebruarini või 4. kuni 8. märtsini San Franciscos USAs toimuval Center for Applied Rationality (CFAR) korraldatud ratsionaalsusseminaril.
Loe lisaks

Selgusid Eesti Kindlustusseltside Liidu 2019. aasta sügissemestri stipendiumi saajad

Eesti Kindlustusseltside Liit toetab 2019. aasta sügissemestril kindlustus- ja finantsmatemaatika õppekava magistrante 6000 euroga. Sügissemestri stipendiumi laureaadid on Linnet Puskar, Anna-Helena Saarso, Hardo Niit, Robert Pikmets, Kirill Smirnov ja Meelis Utt. 
Loe lisaks

TÜ Sihtasutus ootab taotlusi oktoobrikuu stipendiumitele

1. novembrini 2019 ootame taotlusi järgmistele TÜ Sihtasutuse stipendiumidele: 
Loe lisaks

Õigusteadlased täiendasid ühisel jõul Vikipeediat

Eesti Advokatuuri ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Vikipeedia konkursil „Eesti Advokatuur 100“ kirjutati 33 õigusalast artiklit. Parimaid kirjutajaid premeeriti Eesti Advokatuuri 100. aastapäevale pühendatud konverentsil kokku 1000 euroga.
Loe lisaks

Marju Lepajõe stipendiaadid jätkavad tema elutööd

Tartu Ülikooli teadlase ja silmapaistva ühiskonnategelase Marju Lepajõe mälestuse jäädvustamiseks asutasid Marju Lepajõe perekonna esindajad, AS Postimees ja Tartu Ülikooli Sihtasutus Marju Lepajõe mälestusfondi. Selle eesmärk on tunnustada ning väärtustada teadus- ja tõlketegevust, millega jätkatakse või jäädvustatakse Marju Lepajõe elutööd.
Loe lisaks

2019. aasta sügissemestri esimesed stipendiumikonkursid on avatud

1. oktoobrini ootame taotlusi TÜ sihtasutuse septembrikuu stipendiumitele. Leia endale sobiv stipendium ja esita taotlus!
Loe lisaks

TÜ Sihtasutuse sügissemestri stipendiaadid on selgunud

Sügissemestril anname välja stipendiumeid kogusummas 95 225 eurot, 23 stipendiumifondist kokku 84 üliõpilasele ja noorteadlasele.
TÜ Sihtasutuse sügissemestri stipendiumid anti üle 29. novembril algusega kell 16 ülikooli kunstimuuseumis.
Loe lisaks

Apotheka arendusfond toetab TÜ proviisoriõpet 5000 euroga aastas

Reedel, 12. oktoobril allkirjastati Apotheka farmaatsiaõppe ja teaduse arendusfondi statuut, mille järgi toetab Apotheka farmaatsiaõppe- ja teaduse arendusfond Tartu Ülikooli farmaatsiainstituudi üliõpilaste praktilist õppe- ja teadustööd 5000 euroga aastas.
Loe lisaks

TÜ sihtasutus ootab stipendiumitaotlusi 1. novembrini

1. novembrini ootame taotlusi TÜ sihtasutuse sügissemestri stipendiumitele. Leia endale sobiv stipendium ja esita taotlus!
Loe lisaks

TÜ sihtasutuse sügissemestri esimesed stipendiumikonkursid on avatud

Septembrikuus  on avatud taotlusvoor järgmistele TÜ sihtasutuse stipendiumitele.

Loe lisaks

2018. aasta kevadsemestri stipendiaadid

Ühtekokku jagas TÜ sihtasutus kevadsemestril stipendiumeid ja preemiaid 25 erinevast fondist 73-le inimesele, kogusummas üle 109 000 euro. Stipendiumid anti üle juunikuus toimunud stipendiaatide vastuvõtul (fotogalerii)
Loe lisaks

Maikuu stipendiumikonkursid on avatud

Kuni 1. juuni südaööni saab esitada taotlusi TÜ Sihtasutuse maikuu stipendiumikonkurssidele. Lisaks saab kuni 5. juunini kandideerida ka Kehakultuuriteaduskonna stipendiumile.
Loe lisaks

Eesti Geoinformaatika Selts loob TÜ Sihtasutuse juurde uue stipendiumi

Eesti Geoinformaatika Selts stipendiumi eesmärk on toetada geoinformaatika, kartograafia ja nendega lähedalt seotud erialade üliõpilaste või sarnases valdkonnas töötavate spetsialistide enesetäiendamist välismaal ning aidata kaasa tudengite ja eriala spetsialiste karjääri arengule ning mitmekülgsete kogemuste omandamisele.
Loe lisaks

TÜ Sihtasutuse aprillikuu stipendiumikonkursid on avatud

1. aprillil avanes 8 uut stipendiumikonkurssi. Lisaks saab alates 5. aprillist kandideerida ka Kehakultuuriteaduskonna stipendiumile.
Loe lisaks

TÜ Sihtasutuse kevadsemestri esimesed konkursid on avatud

Kuni 1. aprillini saab esitada taotlusi järgmistele TÜ Sihtasutuse stipendiumitele:

Loe lisaks

TÜ aastapäevaaktusel anti üle Ernst Jaaksoni mälestusfondi ja Peeter Tulviste mälestusfondi stipediumid

Tartu ülikooli Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsertaktusel kuulutati pidulikult välja kolme stipendiumi laureaadid. Ernst Jaaksoni stipendiumi pälvis Sander Pajusalu, esimest korda välja antud Peeter Tulviste mälestusstipendium anti üle Ester Orasele ja Balti riikide keelte stipendium Milda Dailidėnaitėle.
Loe lisaks

Pankrotist finantskirjaoskuseni – võidukad teemad Vikipeedia konkursil

15. veebruaril anti Tartu ülikooli nõukogu saalis üle digihariduse konkursi teise vooru auhinnad. Konkursi eesmärk on kasvatada Vikipeedias majandusvaldkonna artiklite hulka ja kvaliteeti ning muuta seeläbi majanduskeele mõistevara hõlpsamini kättesaadavaks.
Loe lisaks

Vikipeedia artiklikonkursiga arendatakse eesti õiguskeelt

Tartu ülikooli õigusteaduskond, Eesti advokatuur ja Notarite koda kuulutavad täna välja vikiartiklite konkursi, et täiendada Vikipeediat eestikeelsete õigusalaste artiklitega.
Loe lisaks

Taas on alanud konkurss majandusvaldkonna vikiartiklite kirjutamiseks ja tõlkimiseks

Digihariduse konkursi artiklivõistlusega soovitakse täiendada Vikipeediat eestikeelsete majandusvaldkonna artiklitega. Konkurss kestab Vikipeedia keskkonnas 10. maini.

Loe lisaks

28. jaanuarini saab esitada taotlusi TÜ teaduskooli Jaan Tallinna stipendiumile

TÜ teaduskooli Jaan Tallinna stipendium on mõeldud osalemiseks 4.-8. aprillil 2018 USAs San Franciscos toimuval Center for Applied Rationality (CFAR) korraldatud ratsionaalsusseminaril. 
Loe lisaks

TÜ sihtasutus mälestab Tartu Ülikooli rektorit Volli Kalmu

Tartu Ülikooli sihtasutus mälestab kurbuse ja tänutundega ootamatult lahkunud rektor Volli Kalmu. Avaldame sügavat kaastunnet Volli Kalmu lähedastele ning ülikooliperele. 
Loe lisaks

Selgunud on 2017. aasta sügissemestri stipendiaadid

Rahvusülikooli 98. aastapäeva raames anti üle Tartu Ülikooli sihtasutuse sügissemestri stipendiumid ja preemiad. Ühtekokku jagas TÜ sihtasutus stipendiumeid ja preemiaid 31 erinevast fondist 67-le inimesele, kogusummas üle 155 000 euro (fotogalerii). 
Loe lisaks

Corpore kommuniktsioonistipendiumi pälvisid Annika Maksimov ja Piia Õunpuu

Kommunikatsioonibüroo Corpore andis koostöös Tartu Ülikooli Sihtasutusega 2017. aasta sügissemestril meie instituudi üliõpilastele välja kaks 1000 euro suurust stipendiumi, mille pälvisid kommunikatsioonijuhtimise magistrant Piia Õunpuu ja ajakirjanduse ja kommunikatsiooni bakalaureusetaseme üliõpilane Annika Maksimov.
Loe lisaks

Anu Raua stipendiumi pälvisid sel korral tekstiili eriala üliõpilane Kati Kuusemets ja pärandtehnoloogia magistrant Mareli Rannap

30. novembril peetud pärandtehnoloogia konverentsil anti kahele Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilasele üle Anu Raua stipendiumid. Komisjoni otsusel said 2017. aasta stipendiumi rahvusliku tekstiili eriala neljanda aasta üliõpilane Kati Kuusemets ja pärandtehnoloogia magistrikava üliõpilane Mareli Rannap.
Loe lisaks

Selgusid esimesed neli Eesti Kindlustusseltside Liidu stipendiumi laureaati

Eesti Kindlustusseltside Liit andis koostöös TÜ matemaatika ja statistika instituudi ja TÜ sihtasutusega 2017. sügissemestril esmakordselt välja neli 2000 euro suurust stipendiumi, mille pälvisid finants- ja kindlustusmatemaatika õppekava magistrandid Kerli Mägi, Perttu Narvik, Pirge Kaasik ja Laura Kruusmann.
Loe lisaks

Asutatakse professor Peeter Tulviste mälestusfond

Tartu ülikooli rektori ja silmapaistva ühiskonnategelase professor Peeter Tulviste mälestuse jäädvustamiseks asutavad Tartu ülikool ja Tartu ülikooli sihtasutus professor Peeter Tulviste mälestusfondi.
Loe lisaks

Sügissemestri esimesed stipendiaadid on selgunud

Arstiteaduskonna 385. aastapäeva raames toimunud traditsioonilisel dekaani vastuvõtul 13. oktoobril TÜ muuseumi valges saalis anti üle professor Marika Mikelsaare üliõpilasteaduse tunnustamise stipendiumi, Valda ja Bernard Õuna stipendiumi ning Linda Martis-Jaansoni stipendiumi.
Loe lisaks

Teedrajav teadustöö vererakkude kohta tõi doktorandile Valda ja Bernard Õuna stipendiumi

13. oktoobril antakse TÜ arstiteaduskonna aastapäeva ürituste raames üle Valda ja Bernard Õuna stipendium, mille pälvis tänavu Eesti geenivaramu spetsialist, TÜ doktorantuuri lõpetanud Silva Kasela.
Loe lisaks

TÜ sihtasutuse sügisesed stipendiumikonkursid on avatud!

Kuni 1. novembrini saab taotlusi esitada TÜ Sihtasutuse stipendiumitele, mida jagatakse kahekümne kahest erinevast fondist kokku ligikaudu 100 tuhande euro suuruses summas.

Loe lisaks

2017/2018. õppeaasta esimesed stipendiumikonkursid on avatud

Kuni 1. oktoobrini saab sihtasutusele esitada taotlusi Eesti Kindlustusseltside Liidu stipendiumile, Marika Mikelsaare üliõpilasteaduse toetamise stipendiumile, Peeter Põllu stipendiumile, Flory ja Erich Kalve stipendiumile, August Parise stipendiumile, Gerda Spohri stipendiumile ja Cleveron AS-is stipendiumile.
Loe lisaks

Lahkus meie kauaaegne toetaja Andreas Ants Traks (22.04.1923-06.07.2017)

6. juulil lahkus igaviku teele Tartu Ülikooli sihtasutuse kauaaegne toetaja Andreas Ants Traks.
Loe lisaks

Eesti Kindlustusseltside Liit toetab TÜ tudengeid uue stipendiumiga

Eesti Kindlustusseltside Liit, TÜ matemaatika ja statistika instituut ja TÜ sihtasutus kuulutavad sügisel välja stipendiumikonkursi, millega toetatakse Tartu ülikooli kindlustus- ja finantsmatemaatika eesti- ja ingliskeelsetel magistriõppekavadel õppivate üliõpilaste õpinguid.

Loe lisaks

2017. aasta kevadsemestri stipendiaadid on selgunud

14. juunil anti üle TÜ sihtasutuse 2017. aasta kevadsemestri stipendiumid. Kevadsemestri jooksul toetatakse 26 erinevast fondist ühtekokku 65 üliõpilast kogusummas 102 632 eurot (fotogalerii).

Loe lisaks

Selgusid perekond von Tschishevsky stipendiumi saajad

TÜ Pärnu kolledži 21. aastapäeva pidulikul aktus-kontserdil anti üle 2017. aasta perekond von Tschishevsky stipendiumid, mille pälvisid Lauri Kepler, Sander-Siim Murik, Kaie-Mari Hanikat, Gertrud Alatare ja Kadri Orula.

Loe lisaks

Selgunud on 2017. aasta terminoloogiaprogrammi stipendiaadid

Stipendiumide eesmärk on soodustada eestikeelset terminiloomet, eri valdkondade eesti teaduskeele arendamist ning kasutamist, tunnustada ja väärtustada vastavas valdkonnas tegutsevate õppejõudude, teadustöötajate ja üliõpilaste terminoloogiaalast tööd, toetada teadustöö tegemist välismaal, erialastest konverentsidest osavõttu ja erialase kirjanduse soetamist.

Loe lisaks

Sihtasutuse stipendiumikonkursid aprillis

Aprillis saab TÜ sihtasutusele esitada taotlusi kolmeteistkümnele erinevale stipendiumikonkursile.

Loe lisaks

Sihtasutuse stipendiumikonkursid märtsis 2017

Kuni 1. aprillini ootame taotlusi järgmistele TÜ sihtasutuse stipendiumitele:

Loe lisaks

Tänavune Ernst Jaaksoni stipendiumi laureaat on Martin Mooses

Tartu ülikooli sihtasutus annab täna, 23. veebruaril Tartu ülikooli aulas toimuval Eesti Vabariigi kontsertaktusel välja 15 000 euro suuruse Ernst Jaaksoni stipendiumi, mille pälvib meditsiiniteaduste valdkonna sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi kergejõustiku didaktika lektor Martin Mooses.

Loe lisaks

Algasid konkursid terminoloogiaprogrammi stipendiumitele

Kuni 6. märtsini saab TÜ sihtasutusele esitada taotlusi võõrkeelse väitekirja eestikeelse resümee stipendiumile ning eestikeelse teminoloogia sihtastipendiumile.
Loe lisaks

Rahvusülikooli 100. sünnipäeva annetuskampaania ideede kogumine

Otsime rahvusülikooli 100. sünnipäevaks üht suurt ideed, mis kõnetaks kõiki akadeemilisi üksusi ja väärtustaks rahvusülikooli pärandit ning tulevikku.
Loe lisaks

Kuni 1. veebruarini 2017 saab esitada taotlusi Ernst Jaaksoni mälestusfondi stipendiumi konkursile

Ernst Jaaksoni mälestusfondi eesmärk on toetada välismaal kraadiõppes õpinguid või teadusuuringuid jätkavaid eesti soost doktorante, teadureid ja õppejõude.

Loe lisaks

2016. aasta sügissemestri kommuniktsioonistipendiumi pälvisid Kristiina Ojamets ja Kärt Kaasik

Kommunikatsioonibüroo Corpore andis koostöös Tartu Ülikooli Sihtasutusega 2016. aasta sügissemestril TÜ ühiskonnateaduste instituudi kommunikatsioonierialade üliõpilastele välja kaks 1000 euro suurust stipendiumi, mille pälvisid magistrant Kristiina Ojamets ja bakalaureusetaseme üliõpilane Kärt Kaasik.  

Loe lisaks

Selgunud on TÜ sihtasutuse 2016. aasta sügissemestri stipendiaadid

2016. aasta sügissemestril jagas TÜ sihtasutus 27 erinevast fondist stipendiumeid ja preemiaid ühtekokku 65-le inimesele, kogusummas üle 90 000 euro. Lisaks on 6 TÜ teaduskooli vilistlasel olnud võimalus osaleda 12.-16. novembril tänu Jaan Tallinna stipendiumile CFAR seminaril San Franciscos. Jaan Tallinna stipendiume on sügissemestril välja antud kokku 25 844 euro ulatuses.

Loe lisaks

Corpore kommunikatsioonistipendiumile saab taotlusi esitada 13. novembrini!

Eesti juhtiv suhtekorraldusbüroo Corpore AS andis 2015. aasta kevadsemestril esmakordselt välja kommunikatsioonistipendiumi, teine konkurss toimus juba 2015. aasta sügissemestril ning traditsioon jätkub ka sel aastal.
Loe lisaks

TÜ doktorant otsib lahendust vähiravimite kõrvalmõju ja ravimi doosi vähendamiseks

Tartu ülikooli vähibioloogia uurimisgrupis teadustööd tegev doktorant Anne-Mari Anton Willmore soovib oma teadustööga vähendada vähihaigete vähiravimite kõrvalmõju ja ravimi doosi. Oma teadus- ja doktoritööga tegelemiseks sai ta Tartu ülikooli sihtasutuse Valda ja Bernard Õuna mälestusfondist 5000 euro suuruse stipendiumi.

Loe lisaks

Professor Lembit Allikmetsa 80. juubeli puhul loodi temanimeline stipendiumifond

TÜ Sihtasutus kuulutas esimest korda välja konkursi professor Lembit Allikmetsa stipendiumile. Stipendiumi fondi asutasid professori juubeli puhul tema perekonnaliikmed.

Loe lisaks

TÜ sihtasutuse sügissemestri stipendiumikonkursid on avatud

Kuni 1. novembrini  saab taotlusi esitada TÜ Sihtasutuse stipendiumitele, mida jagatakse kahekümne viiest erinevast fondist kokku üle 100 tuhande euro suuruses summas.

Loe lisaks

2016/2017. õppeaasta esimesed stipendiumikonkursid on avatud

Septembri 2016 ootab TÜ sihtasutus taotlusi Marika Mikelsaare üliõpilasteaduse toetamise stipendiumile ja Peeter Põllu stipendiumile.

Loe lisaks

Selgunud on TÜ sihtasutuse 2016. aasta kevademestri stipendiaadid

Juuni keskel anti üle TÜ sihtasutuse 2016. aasta kevadsemestri stipendiumid. Kevadsemestri jooksul toetatakse 21 erinevast fondist ühtekokku 70 inimest kogusummas 86 000 eurot.

Loe lisaks

Selgunud on 2016. aasta terminoloogiaprogrammi stipendiaadid

2016. aasta Võõrkeelse väitekirja eestikeelse resümee stipendium ja 2016. aasta Eestikeelse teminoloogia sihtastipendiumi laureaadid on:

Loe lisaks

TÜ sihtasutuse stipendiumikonkursid mais 2016

Perekond Maimetsa stipendium Eesti muusika- ja teatriakadeemia üliõpilastele – üks stipendium 1280 eurot

Loe lisaks

Välja on kuulutatud konkurss Südameapteegi stipendiumile

Südameapteek on kiirelt arenev apteegikett, mille tugevaima alustala moodustavad kõrgelt haritud proviisorid ja farmatseudid. Südameapteegi stipendiumi eesmärk on toetada arstiteaduskonna proviisori õppekava edukaid üliõpilasi ning julgustada noori valima endale elukutseks farmatseudi või proviisori amet.

Loe lisaks

TÜ sihtasutuse stipendiumikonkursid aprillis 2016

Andreas ja Elmerice Traksi stipendium – stipendiumifondi suurus on 13 000 eurot (stipendiumide arvu ja suuruse otsustab komisjon). Taotleda saavad meditsiiniteaduste (v.a sporditeadused ja füsioteraapia) magistrandid, doktorandid ja teadustööd tegevad arst-residendid, samuti sotsiaalteaduste valdkonna magistrandid ja doktorandid, kelle uurimistöö teema on seotud poliitilis-riikliku valdkonnaga. Taoltuste esitamise tähtaeg on 1. mai 2016 Uuri stipendiumi kohta lähemalt...

Loe lisaks

1. aprillini saab esitada taotlusi professor Olevi Kulli mälestusstipendiumile

Kuni 1. aprillini saab esitada taotlusi prof. Olevi Kulli mälestusstipendiumile.

Loe lisaks

Majandusteaduskonna üliõpilased on oodatud kandideerima KPMG stipendiumile

Välja on kuulutatud üks 1300 euro suurune stipendium. Stipendiumile saavad kandideerida majandusteaduskonna bakalaureuse- ja magistritaseme üliõpilased.

Loe lisaks

Sihtasutuse stipendiumikonkursid märtsis 2016

Alates 1. märtsist ootame taotlusi järgmistele TÜ sihtasutuse stipendiumitele:

Loe lisaks

7. märtsini on avatud konkursid terminoloogiaprogrammi stipendiumitele

7. märtsini saab esitada taotlusi võõrkeelse väitekirja eestikeelse resümee stipendiumile ning eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumile.
Loe lisaks

Tänavune Ernst Jaaksoni stipendiumi laureaat on Jaan Masso

Tartu ülikooli sihtasutus annab teisipäeval, 23. veebruaril Tartu Ülikooli aulas toimuval Eesti Vabariigi kontsertaktusel välja 15 000 euro suuruse Ernst Jaaksoni stipendiumi, mille pälvib majandusteaduskonna ökonomeetria vanemteadur Jaan Masso.

Loe lisaks

Algasid konkursid terminoloogiaprogrammi stipendiumitele

Kuni 7. märtsini saab esitada TÜ sihtasutusele taotlusi võõrkeelse väitekirja eestikeelse resümee stipendiumile ning eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumile.
Loe lisaks

2015. aasta sügissemestri Corpore kommunikatsioonistipendiumi pälvisid Mai-Liis Sipria ja Heleri Tamme

Eesti juhtiv kommunikatsioonibüroo Corpore andis koostöös Tartu Ülikooli Sihtasutusega 2015. aasta sügissemestril TÜ ühiskonnateaduste instituudi kommunikatsioonierialade üliõpilastele välja kaks 1000 euro suurust stipendiumi, mille pälvisid magistrant Mai-Liis Sipria ja bakalaureusetaseme üliõpilane Heleri Tamme.

Loe lisaks

Selgunud on TÜ sihtasutuse 2015. aasta sügissemestri stipendiaadid

Detsembri alguses anti üle TÜ sihtasutuse sügissemestri stipendiumid ja preemiad. 27 erinevast fondist jagatavat toetust sai ühtekokku 64 inimest, kogusummas üle 100 000 euro. Lisaks on 10 TÜ teaduskooli vilistlasel olnud võimalus 17.-25. novembril tänu TÜ Teaduskooli Jaan Tallinna stipendiumile osaleda CFAR seminaril San Franciscos. Jaan Tallinna stipendiume on sügissemestril välja antud kokku 45 540 euro ulatuses.

Loe lisaks

Anu Raua stipendiumi sai rahvusliku metallitöö üliõpilane Indrek Ikkonen

Anu Raua stipendium on suunatud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna üliõpilastele , kes on eriliselt silma paistnud ainelise kultuuripärandi uurimise ja hoidmisega. 2015. aasta stipendiumisaajaks osutus rahvusliku metallitöö eriala kolmanda aasta üliõpilane Indrek Ikkonen.

Loe lisaks

Sügissemestri esimesed stipendiaadid on selgunud

1. septembrist kuni 1. oktoobrini oli võimalik kandideerida arstiteaduskonna üliõpilastele mõeldud Ravimitootjate Liidu stipendiumile ja prof Marika Mikelsaare üliõpilasteaduse tunnustamise stipendiumile.

Loe lisaks

Algas konkurss Corpore kommunikatsioonistipendiumile

Eesti juhtiv suhtekorraldusbüroo Corpore AS andis 2015. aasta kevadsemestril esmakordselt välja kommunikatsioonistipendiumi, mille esimeseks laureaadiks nimetati bakalaureuseastme üliõpilane Kadri Salamäe. 2015. aasta sügissemestril on välja kuulutatud kaks stipendiumit kogusummas 2000 eurot (à 1000 eurot), mis määratakse üheks õppeaastaks. Lisaks pakub ettevõte stipendiaatidele võimalust sooritada Corpores ühe kuu pikkune praktika aasta jooksul alates stipendiumi määramisest.

Loe lisaks

TÜ sihtasutuse sügisesed stipendiumikonkursid on avatud!

1. novembrini saab taotlusi esitada TÜ Sihtasutuse stipendiumitele, mida jagatakse kahekümne neljast erinevast fondist kokku üle 100 tuhande euro suuruses summas.

Loe lisaks

TÜ doktorant töötab välja želatiinpõhiste naharakkude kasvualuseid

Tartu ülikooli sihtasutus andis välja esimese 5000 euro suuruse Valda ja Bernard Õuna stipendiumi, millega toetatakse loodus- ja tehnoloogiateaduskonna doktorandi Kaido Siimoni teadustööd siirdamiseks sobivate želatiinpõhiste naharakkude kasvualuste väljatöötamisel.

Loe lisaks

Välja on kuulutatud konkurss Südameapteegi stipendiumile

Südameapteek on kiirelt arenev apteegikett, mille tugevaima alustala moodustavad kõrgelt haritud proviisorid ja farmatseudid. Südameapteegi stipendiumi eesmärk on toetada arstiteaduskonna proviisori õppekava edukaid üliõpilasi ning julgustada noori valima endale elukutseks farmatseudi või proviisori amet.

Loe lisaks

2015/2016. õppeaasta esimesed stipendiumikonkursid on avatud

TÜ SIHTASUTUSE  STIPENDIUMID  SEPTEMBRIS 2015

Loe lisaks

2015. aasta Euroopa Komisjoni praktika stipendiumi ja Lev Vassiljevi stipendiumi tulemused on selgunud

2015. aasta Euroopa Komisjoni praktika stipendiumi pälvis TÜ õigusteaduskonna 1. aasta magistrant Mari Haamer. Laureaat soovib stipendiumi kasutada 2016. aasta kevadel Brüsselis planeeritava Euroopa Komisjoni praktika elamiskulude katmiseks.

Loe lisaks

2015. aasta kevadsemestri stipendiaadid on selgunud

Neljapäeval, 18. juunil algusega kell 14 antakse TÜ botaanikaaia alpinaariumis üle TÜ sihtasutuse 2015. aasta kevadsemestri stipendiumid. Kevadsemestri jooksul toetatakse 18 erinevast fondist ühtekokku 64 inimest kogusummas 75 049 eurot.

Loe lisaks

TÜ sihtasutus võtab tööle assistendi

Tartu Ülikooli sihtasutus on 18-aastase kogemusega organisatsioon, mis tegeleb stipendiumide ja stipendiumifondide loomise ja haldamisega ülikooliga seotud inimeste teadus- ja õppetöö toetamiseks.

Loe lisaks

Sihtasutuse stipendiumikonkursid aprillis 2015

Riigi Kinnisvara AS stipendium – magistriõppe stipendium 1818 eurot ja doktoriõppe stipendium 2727 eurot Stipendiumile on oodatud kandideerima TÜ magistri- ja doktoriõppe üliõpilased, kelle uurimistöö on seotud  järgmiste teemadega: teadmispõhine ehitus, hoonete keskkonnamõju, sisekliima ja tööviljakus, hoone ja linn ning töökeskkonna haldamine. NB! Taotluse esitamise tähtaeg on 15. aprill 2015 Uuri stipendiumi kohta lähemalt...

Loe lisaks

Selgunud on 2015. aasta terminoloogiaprogrammi stipendiaadid

2015. aasta Võõrkeelse väitekirja eestikeelse resümee stipendium Stipendiumi eesmärk on soodustada eestikeelset terminiloomet ja eri valdkondade eesti teaduskeele arendamist ning kasutamist.

Loe lisaks

Algas konkurss Riigi Kinnisvara AS magistri- ja doktoriõppe stipendiumitele

Kuni 15. aprillini on kõigil TÜ magistri- ja doktoriõppe üliõpilastel võimalik taotleda Riigi Kinnisvara AS stipendiume.

Loe lisaks

Sihtasutuse stipendiumikonkursid märtsis 2015

Alates 1. märtsist ootame taotlusi järgmistele TÜ sihtasutuse stipendiumitele: Corpore kommunikatsioonistipendium – 2 stipendiumit á 1000 eurot

Loe lisaks

2. märtsini saab taotleda terminoloogiaprogrammi stipendiume

Võõrkeelse väitekirja eestikeelse resümee stipendium Stipendiumifondi suurus on 7164 eurot. Ühe stipendiumi suurus minimaalselt 500 eurot.

Loe lisaks

Sihtasutus kuulutab välja konkursi Corpore kommunikatsioonistipendiumile

Eesti juhtiv suhtekorraldusbüroo Corpore AS annab alates 2015 kevadsemestrist igal õppeaastal välja kaks stipendiumit kogusummas 2000 eurot (à 1000 eurot), mis määratakse üheks õppeaastaks. Lisaks ettevõte stipendiaatidele võimalust sooritada Corpores ühe kuu pikkune praktika aasta aja jooksul alates stipendiumi määramisest.
Loe lisaks

20. veebruaril antakse üle Ernst Jaaksoni mälestusstipendium ja Lennart Meri teadustöö auhinnad

Tartu ülikooli sihtasutus annab reedel, 20. veebruaril Tartu ülikooli aulas toimuval Eesti Vabariigi kontsertaktusel välja 12 000 euro suuruse Ernst Jaaksoni stipendiumi ja kaks Lennart Meri teadustöö auhinda koguväärtuses 5000 eurot

Loe lisaks

Lahkus meie hea toetaja Elmerice Traks (5.12.1024-25.01.2015)

25. jaanuaril lahkus igaviku teele Tartu Ülikooli sihtasutuse kauaaegne toetaja Elmerice Traks.

Loe lisaks

2. märtsini on avatud konkursid terminoloogiaprogrammi stipendiumitele

2. märtsini saab taotlusi esitada võõrkeelse väitekirja eestikeelse resümee stipendiumile ja eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumile.
Loe lisaks

1. veebruarini saab esitada taotlusi Ernst Jaaksoni mälestusstipendiumile ja Lennart Meri teadustöö auhinnale

Lennart Meri teadustöö auhind   – 1500 eurot magistritöö eest ja 3000 eurot muu teadustöö (k.a doktoritöö) eest.

Loe lisaks

Selgunud on TÜ sihtasutuse 2014. aasta sügissemestri stipendiaadid

Tartu ülikooli sihtasutus annab teisipäeval, 02. detsembril 2014 kell 16 TÜ kunstimuuseumis üle sügissemestri stipendiumid ja preemiad. 24 erinevast fondist jagatavat toetust saab ühtekokku 61 inimest, kogusummas 83 434 eurot. Lisaks on 8 TÜ teaduskooli vilistlasel olnud võimalus sügissemestri jooksul tänu Teaduskooli Jaan Tallinna stipendiumile osaleda Ameerika Ühendriikides ja Inglismaal Center For Applied Rationality seminaridel. Jaan Tallinna stipendiume on välja antud kokku 28 506 euro ulatuses.

Loe lisaks

500 000 euro suuruse annetusega toetatakse üliõpilaste biomeditsiinialast teadustööd

Teisipäeval, 2. detsembril kell 16 antakse TÜ kunstimuuseumis 58 üliõpilasele ja teadlasele üle TÜ sihtasutuse sügissemestri stipendiumid koguväärtuses 80 000 eurot. Ühtlasi allkirjastatakse Valda ja Bernard Õuna mälestusfond, mille algkapitali moodustab Valda Õuna testamendiga sihtasutusele määratud annetus.

Loe lisaks

Esimene Anu Raua stipendiumi laureaat on rahvusliku ehituse üliõpilane Anu Arm

Anu Raua stipendium on mõeldud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna üliõpilasele, kes on silma paistnud ainelise kultuuripärandi uurimise ja hoidmisega. Esimeseks laureaadiks nimetati neljanda kursuse ehituse tudeng Anu Arm.
Loe lisaks

2014. aasta Peeter Põllu stipendiumi pälvis TÜ haridusteaduste doktorant Ingrid Koni

Ingrid Koni õpib Tartu ülikooli haridusteaduste doktoriõppes ja töötab haridusuuringute nooremteadurina pedagoogika osakonnas.

Loe lisaks

7. novembrini saab esitada kandidaate Anu Raua stipendiumile

Tartu Ülikooli sihtasutus  kuulutab välja konkursi Anu Raua stipendiumile

Loe lisaks

TÜ sihtasutus kuulutab välja 2014/2015. õppeaasta Ernst Jaaksoni mälestusfondi stipendiumi konkursi

Ernst Jaaksoni mälestusfondi eesmärk on toetada välismaal kraadiõppes õpinguid või teadusuuringuid jätkavaid doktorante, teadureid ja õppejõude.  Stipendiumi saaja peab olema Tartu Ülikooli doktorant või doktorikraadi kaitsnud kuni 41-aastane Tartu Ülikooli teadur või õppejõud ja tema uurimistöö peab kuuluma teaduskondade poolt sihtasutusele esitatud prioriteetsesse teadusvaldkonda.

Loe lisaks

1. novembrini saab kandideerida TÜ sihtasutuse stipendiumitele

Kuni  1. novembrini  saab taotlusi esitada TÜ Sihtasutuse stipendiumitele, mida jagatakse kahekümnest erinevast fondist kokku üle 90 tuhande euro suuruses summas.

Loe lisaks

Selgunud on sügissemestri esimesed stipendiaadid

1. septembrist kuni 1. oktoobrini oli võimalik kandideerida kahele arstiteaduskonna üliõpilastele mõeldud stipendiumile. 2014. aasta Ravimitootjate Liidu stipendiumi pälvis arstiteaduskonna 4. aasta doktorant Georgi Nellis ja 2014. aasta prof Marika Mikelsaare üliõpilasteaduse tunnustamise stipendiumi pälvis arstiteaduskonna 4. aasta doktorant Piia Jõgi.
Loe lisaks

TÜ sihtasutuse sügisesed stipendiumikonkursid on avatud!

Kuni  1. novembrini  saab taotlusi esitada TÜ Sihtasutuse stipendiumitele, mida jagatakse kahekümnest erinevast fondist kokku üle 90 tuhande euro suuruses summas.

Loe lisaks

2014. aasta Euroopa Komisjoni praktika stipendiumi tulemused on selgunud

2014. aasta Euroopa Komisjoni praktika stipendiumi pälvis TÜ filosoofiateaduskonna tõlkeõpetuse eriala 2. aasta magistrant Kairi Kübarsepp.

Loe lisaks

2014/2015. õppeaasta esimesed stipendiumikonkursid on avatud

TÜ SIHTASUTUSE  STIPENDIUMID  SEPTEMBRIS 2014

Loe lisaks

1. augustini on võimalik kandideerida Euroopa Komisjoni praktika stipendiumile

Stipendium on mõeldud üliõpilastele, kes plaanivad sooritada praktika Euroopa Komisjoni juures.

Loe lisaks

TÜ sihtasutuse 2014. aasta kevadsemestri stipendiaadid

Tartu ülikooli sihtasutus annab neljapäeval, 19. juunil 2014 kell 13 TÜ botaanikaaia alpinaariumis üle 2014. aasta kevadsemestri stipendiumid.

Loe lisaks

Fortumo scholarship for University of Tartu IT students

Fortumo Mobile Payments company will give the scholarship of 10 000 euros to five IT students from the University of Tartu.

Loe lisaks

Fortumo jagab Tartu ülikooli IT-tudengitele stipendiumina 10 000 eurot

Mobiilimakseteenuseid pakkuv Tartu ettevõte Fortumo käivitab koostöös Tartu ülikooli sihtasutusega järgmisest õppeaastast stipendiumiprogrammi, mille kaudu saab viis Tartu ülikooli infotehnoloogiatudengit 2000 eurot toetust õpingute jätkamiseks.

Loe lisaks

TÜ sihtasutuse stipendiumikonkursid aprillis 2014

Andreas ja Elmerice Traksi stipendiumid –  stipendiumifond on kuni 10 000 eurot, stipendiumide arvu ja suuruse otsustab komisjon Taotleda saavad arstiteaduskonna magistrandid, doktorandid ja teadustööd tegevad arst-residendid, samuti majandus-, õigus ning sotsiaal- ja haridusteaduskonna magistrandid ja doktorandid, kelle uurimistöö teema on seotud poliitilis-riikliku valdkonnaga. Uuri stipendiumi kohta lähemalt...

Loe lisaks

TÜ sihtasutuse stipendiumikonkursid märtsis 2014

1. Võõrkeelse väitekirja eestikeelse resümee stipendium – stipendiumifond on 4450 eurot. Taotleda saavad kõikide viimase kahe aasta jooksul Eestis kaitstud võõrkeelsete doktoriväitekirjade autorid. Stipendiumi rahastatakse eestikeelse terminoloogia toetamise programmi vahenditest.  Taotluste esitamise tähtaeg on 14. märts Uuri stipendiumi kohta lähemalt...

Loe lisaks

2014. aasta esimesed stipendiumikonkursid on avatud

20. jaanuarist on avatud konkursid Edith Reimani stipendiumile ning Leedu üliõpilaste stipendiumile. Stipendiumitele saab taotlusi esitada 20. veebruarini.

Loe lisaks

Selgunud on TÜ sihtasutuse 2013. aasta sügissemestri stipendiaadid

Tartu ülikooli sihtasutus annab teisipäeval, 03. detsembril 2013 kell 14 TÜ ajaloo muuseumi valges saalis üle 2013. aasta sügissemestri stipendiumid ja preemiad. 20 erinevast fondist jagatavat toetust saab ühtekokku 73 inimest, kogusummas 80 150 eurot.

Loe lisaks

TÜ sihtasutuse sügisesed stipendiumikonkursid on avatud!

Kuni  1. novembrini  saab taotlusi esitada TÜ Sihtasutuse stipendiumitele, mida jagatakse kahekümne ühest erinevast fondist kokku üle 90 tuhande euro suuruses summas.

Loe lisaks

Akadeemik Jaan Einasto annetab oma rahvusvahelise preemia uue põlvkonna teadlaste arenguks

20. juunil algusega kell 14.30 antakse botaanikaaia alpinaariumis 28 üliõpilasele üle TÜ sihtasutuse stipendiumid koguväärtuses 38 040 eurot. Üritusel allkirjastatakse akadeemik Jaan Einasto rahvusvahelise stipendiumi fondi statuut, millega toetatakse astronoomia ja kosmosetehnoloogia alast teadustööd tegevaid noori teadlasi. Fondi asutamiseks annetab akadeemik Tartu ülikooli sihtasutusele 50 000 dollarit.

Loe lisaks

Juhatuse liikme otsing

Tartu Ülikooli Sihtasutus on 16-aastase kogemusega organisatsioon, mis tegeleb stipendiumide ja stipendiumikapitalide loomise ja haldamisega ülikooliga seotud inimeste teadus- ja õppetöö toetamiseks. Oma tegevuses peab sihtasutus silmas ülikooli eesmärke ja arengukava.

Loe lisaks

Lahkus meie hea toetaja Erich Rannu

Eile, 4. aprillil, lahkus igaviku teele Tartu Ülikooli auliige, sihtasutuse hea sõber ja toetaja Erich Rannu (02.01.1922 - 04.04.2013)

Loe lisaks

1. aprillil avanes viis uut stipendiumikonkurssi

Alates 1.aprillist on võimalik taotleda järgmisi stipendiume:

Loe lisaks

2013. aasta kevadsemestri esimesed konkursid on avatud

1. märtsist on avatud konkursid KPMG stipendiumile (tähtaeg 1.aprill), Erich Rannu perekonna stipendiumitele (tähtaeg 1.mai), Lydia ja Felix Krabi stipendiumitele (tähtaeg 1.aprill) ja Linda Martis-Jaansoni stipendiumile (tähtaeg 1.aprill).

Loe lisaks

Täna antakse üle Ernst Jaaksoni stipendium

Tartu Ülikooli sihtasutus otsustas anda tänavuse, 12 000 euro suuruse Ernst Jaaksoni stipendiumi majandusteaduskonna innovatsiooniökonoomika vanemteadurile Priit Vahterile.

Loe lisaks

Avita kirjastus toetab ka sel aastal Teaduskooli õpilasi

Sihtasutuse juhataja ja Avita kirjastuse juhatuse liige Marko Usler allkirjastasid toetuslepingu, mille alusel saab sihtasutus anda välja 36 stipendiumi Teaduskooli õpilastele, kes on saavutanud häid tulemusi üleriigilistel aineolümpiaadidel ja kes esindavad Eestit rahvusvahelistel olümpiaadidel.

Loe lisaks

Selgusid võõrkeelse väitekirja eestikeelse resümee stipendiumi saajad

TÜ Sihtasutuses oli möödunud aasta lõpul esmakordselt välja kuulutatud konkurss stipendiumitele, millle said kandideerida kõik viimasel kahel aastal kaitstud võõrkeelsete väitekirjade autorid oma teadustöö eestikeelsete resümeedega. Taotlema olid oodatud eeltoodus kriteeriumitele vastavad inimesed kõikidest avalik-õiguslikest kõrgkoolidest.

Loe lisaks

Ernst Jaaksoni Mälestusfondi stipendiumile taotluse esitamise aeg hakkab lõppema

Mälestusfondi eesmärk on toetada välismaal kraadiõppes õpinguid või teadusuuringuid jätkavaid doktorante, teadureid ja õppejõude. Stipendiumi saaja peab olema Tartu Ülikooli doktorant või doktorikraadi kaitsnud kuni 41-aastane Tartu Ülikooli teadur või õppejõud ja tema uurimistöö peab kuuluma teaduskondade poolt sihtasutusele esitatud prioriteetsesse teadusvaldkonda.

Loe lisaks

2012.a. sügissemestri stipendiumide saajad

TÜ sihtasutuse sügissemestri stipendiumid antakse üle 3.detsembril kell 14.00 TÜ ajaloo muuseumi valges saalis.

Loe lisaks

Kuidas stipendiumi taotleda, vastused enamesitatavatele küsimustele

Käimasolevad stipendiumikonkursid leiab taotleja TÜ Sihtasutuse koduleheküljelt Taotle stipendiumi rubriigist. Valides vasakul olevast valikust Stipendiumitaotluse avaneb lehekülg, kus saate valida Teid huvitava stipendiumi, sellel klõpsates avaneb stipendiumitaotlus. Samas on link ka stipendiumi statuudile.

Loe lisaks

Algasid 2012.a. sügissemestri stipendiumide konkursid

Sihtasutuses algasid sügissemestri stipendiumide konkursid. Kokku anname sügissemestril stipendiume välja summas üle 90 000 euro kahekümne seitsmest erinevast fondist (sh. Ernst Jaaksoni stipendium, mille konkurss algab 1. novembril).

Loe lisaks

Tartu Ülikool ja Swedbank asutavad ärieetika stipendiumi

Tartu Ülikooli Sihtasutus, Tartu Ülikooli eetikakeskus ja Swedbank asutavad ärieetika stipendiumi. Stipendiumi eesmärk on arendada jätkusuutlikku ja sotsiaalselt vastutustundlikku ettevõtluskultuuri Eestis ning soodustada ärieetika alast avalikku debatti.

Loe lisaks

Esimesed sügissemestri stipendiumikonkursid avanevad 1.septembril

Alates 1.septembris saab kuu aja jooksul esitada taotlusi Ravimitootjate Liidu ühele 1 000 euro suurusele stipendiumile ja Marika Mikelsaare üliõpilastedause toetamise fondi ühele 500 euro suurusele stipendiumile.

Loe lisaks

2012.a. kevadsemestri stipendiumite saajad

Erich Rannu perekonna stipendium - majandusteaduskonna üliõpilaste toetuseks

Loe lisaks

Sihtasutus tänas 2011.a. toetajaid ja valis uue nõukogu

15. juunil sotsiaal- ja haridusteaduskonna uues hoones Toomel toimunud toetajate koosolekul valisid sihtasutuse toetajad järgmiseks neljaks aastaks nõukogusse kolm uut liiget ja andsid jätkuvad volitused kolmele senisele nõukogu liikmele.

Loe lisaks

Asutati Heidi-Ingrid Maaroosi stipendium

Tartu ülikooli professor Heidi-Ingrid Maaroos ja Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar allkirjastavad 03. mail Heidi-Ingrid Maaroosi stipendiumifondi statuudi, millega täieneb nimeliste stipendiumide arv sihtasutuse juures. Loodava stipendiumifondi eesmärgiks on tunnustada arstiteaduskonna üliõpilasi, kes on uurimistööga andnud oma panuse kliinilise meditsiini alasesse teadustöösse.

Loe lisaks

Selle õppeaasta viimased stipendiumikonkursid sihtasutuses

1. mail lõpevad sihtasutuses konkursid järgmistele stipendiumitele:

Loe lisaks

1.veebruaril avanesid esimesed kevadsemestri stipendiumikonkursid

1. märtsini saab esitada taotlusi järgmistele stipendiumitele: Erich Rannu perekonna stipendium, KPMG stipendium ning eestikeelse terminoloogia sihtstipendium.
Loe lisaks

Sügissemestri stipendiumide saajad

Tartu Ülikooli Sihtasutuse stipendiumid 2011.a. sügissemestril

Loe lisaks

Antakse üle esimesed sügisesed stipendiumid

Täna, 14. oktoobril, antakse ülikooli ajaloo muuseumi valges saalis toimuval arstiteaduskonna dekaani vastuvõtul üle sihtasutuse esimesed sügissemestri stipendiumid.

Loe lisaks

Juhiseid stipendiumi taotlemiseks

Väljakuulutatud ja aktuaalsed stipendiumikonkursid leiab taotleja TÜ Sihtasutuse koduleheküljelt Taotle stipendiumi rubriigist. Valides vasakul olevast valikust Stipendiumitaotluse avaneb lehekülg, kus saate valida Teile sobiva stipendiumi ja sellel klõpsates avaneb stipendiumitaotlus.

Loe lisaks

Algavad 2011/2012 õppeaasta sügissemestri stipendiumikonkursid

Alates homsest, 1. oktoobrist, saab taotlusi esitada TÜ Sihtasutuse stipendiumitele ja preemiatele, mida jagatakse kahekümne ühest erinevast fondist kokku 54 tuhande euro suuruses summas.

Loe lisaks

Anti üle kevadsemestri stipendiumid

Eile toimus Tartu Tähetornis sihtasutuse iga-aastane toetajate koosolek, kus anti üle ka selle õppeaasta viimased stipendiumid ja tänati sihtasutuse toetajaid.

Loe lisaks

Asutatakse Jüri Uluotsa mälestusfond

Tartu Ülikool ja TÜ sihtasutus allkirjastavad teisipäeval, 21. juunil lepingu Jüri Uluotsa stipendiumifondi loomiseks sihtasutuse juurde. Riigimehe ja õigusteadlase Jüri Uluotsa stipendium on mõeldud riigiteaduste valdkonnas teadustööd tegevate doktorantide toetamiseks.

Loe lisaks

Asutatakse Toomas Lapi mälestusfond

Kaks uut stipendiumit Põhjamaid uurivatele üliõpilastele ja teaduritele

Loe lisaks

Selgunud on esimesed kevadsemestri stipendiumikonkursside võitjad

KPMG stipendiumi (1280 eurot) pälvis majandusteaduskonna 2.aasta üliõpilane Rudolf- Harri Oberg

Loe lisaks

2011.a. Ernst Jaaksoni stipendiumi saaja selgunud

Tartu Ülikooli sihtasutus otsustas anda tänavuse Eesti suurima, 12 782 euro suuruse Ernst Jaaksoni stipendiumi politoloogia 1. aasta doktorandile Birgit Poopuule.

Loe lisaks

1.veebruaril algavad konkursid 2011.a. kevadsemestri stipendiumitele

Erich Rannu perekonna stipendium

Loe lisaks

Konkurss Ernst Jaaksoni stipendiumile hakkab lõppema

TÜ Sihtasutuses läheneb lõpule 2010/2011. õppeaasta Ernst Jaaksoni Mälestusfondi stipendiumi konkurss

Loe lisaks

2010.a. sügissemestri stipendiumite saajad

2. detsembril kell 14.00 annab TÜ sihtasutus ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis kätte stipendiumid 64 üliõpilasele, teadlasele ja TÜ töötajale

Loe lisaks

Marika Mikelsaare üliõpilasteaduse tunnustamise fondi stipendiumi pälvis Liis Jaanimäe

Marika Mikelsaare poolt kevadel asutatud üliõpilasteaduse tunnustamise fondi esimesele stipendiumi konkursile laekus 7 taotlust. Kuivõrd selle stipendiumi puhul on eelduseks tegelemine teadustööga ja artikli avaldamine või ettekande esitamine teaduskonverentsil, siis vaagiski stipendiumi komisjon eileõhtusel koosolekul esitatud teeside sisukust ja taset.

Loe lisaks

Kuidas taotleda sihtasutuse stipendiumi. Mõningaid näpunäiteid

Väljakuulutatud ja aktuaalsed stipendiumikonkursid leiab taotleja TÜ Sihtasutuse koduleheküljelt Taotle stipendiumi rubriigist. Valides vasakul olevast valikust Stipendiumitaotluse avaneb lehekülg, kus saate valida Teile sobiva stipendiumi ja sellel klõpsates avaneb stipendiumitaotlus.

Loe lisaks

Sihtasutuses on alanud sügissemestri stipendiumikonkursid

Tartu Ülikooli Sihtasutus kuulutab välja konkursid sügissemestri stipendiumitele ja preemiatele

Loe lisaks

Sihtasutus andis üle kevadsemestri stipendiumid

Eile toimus Chemicumis sihtasutuse iga-aastane toetajate koosolek, kus anti üle ka selle õppeaasta viimased stipendiumid ja tänati sihtasutuse toetajaid.

Loe lisaks

Sihtasutuse usalduskogu uus esimees on Sten Luiga

Eile, 15. juunil, valis sihtasutuse usalduskogu oma uueks esimeheks vandeadvokaat Sten Luiga, kelle volitused kehtivad järgmise aasta. Sihtasutuse usalduskogu valitakse igal aastal uuesti. Sten Luiga vahetas usalduskogu esimehe kohal välja vandeadvokaat Aare Targa, kes juhtis usalduskogu 2004. aastast alates.

Loe lisaks

Sihtasutus tänab 2009.a. toetajaid

2009.a. toetajad:

Loe lisaks

Fontes tähistab oma tegevuse 20. juubelit stipendiumi asutamisega sihtasutuse juurde

3. juunil kell 16 allkirjastavad Fontese ja Tartu Ülikooli sihtasutuse esindajad Tallinnas KUMU-s uue stipendiumi statuudi. Stipendium on mõeldud inimkapitali juhtimise alaste uuringute toetamiseks Tartu Ülikoolis. Esimese stipendiumi suuruseks on 30 000 krooni.

Loe lisaks

Prof. Olevi Kulli stipendiumi saaja selgunud

TÜ Sihtasutus jagas välja järjekordse professor Olevi Kulli Mälestusfondi stipendiumi, mille sai Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi 2. aasta doktorant Eele Õunapuu, kelle peamine uurimisvaldkond on taimede veevahetus

Loe lisaks

KPMG stipendiumi 2010.a. saab Priit Jeenas

KPMG stipendiumi komisjon otsustas täna anda selle aasta stipendium majandusteaduskonna 2.a. üliõpilasele Priit Jeenasele, kes kasutab stipendiumi edasiste õpingute rahastamiseks.

Loe lisaks

Prof. Marika Mikelsaar asutab omanimelise Üliõpilasteaduse Tunnustamise Fondi

Stipendiumifondi eesmärk on innustada arstiteaduskonna üliõpilasi juba õppetöö ajal teadustööd tegema. Fondi statuut allkirjastatakse täna kell 18 ülikooli kohvikus.

Loe lisaks

Eestikeelse terminoloogia stipendiumi saajad 2010.a.

Konkursi kokkuvõte: Eestikeelse terminoloogia sihtstipendium - jagamiseks 135 000 EEK

Loe lisaks

Ernst Jaaksoni Mälestusfondi stipendiumi saab 2010.a. René Mõttus

Tartu Ülikooli Sihtasutuses selgus selle aasta Ernst Jaaksoni stipendiumi laureaat - möödunud aastal edukalt doktorikraadi kaitsnud noor psühholoog René Mõttus, kes uurib inimestevaheliste isiksuse- ja intelligentsuseerinevusi. Stipendiumi toel siirdub René järeldoktorantuuri Edinburgi Ülikooli, kus tal avaneb võimalus sealses töögrupis kaasata oma uurimisteemade ringi ka kognitiivne vananemine.

Loe lisaks

2010.a. esimesed stipendiumikonkursid on avatud

Alates 1. veebruarist saab taotlusi esitada järgmistele stipendiumitele:

Loe lisaks

Lennart Meri teadustöö auhinna saajad selgunud

Tartu Ülikooli Sihtasutuses selgusid selle aasta Lennart Meri nimelise teadustöö auhinna laureaatid, kelleks on teadustööde kategoorias Indrek Paavle ja magistritööde kategoorias Mart Lätte.

Loe lisaks

TÜ Sihtasutus kuulutab välja konkursi Lennart Meri teadustöö auhindadele

Lennart Meri teadustöö auhind antakse välja Eesti riiki, rahvast, kultuuri või ühiskonda käsitleva ühe magistri- ja ühe teadustöö (kaasa arvatud doktoritöö) aurorile või autorite kollektiivile.

Loe lisaks

2009.a. sügissemestri stipendiumide saajad selgunud

2. detsembril annab TÜ Sihtasutus ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis kätte stipendiumid 62 üliõpilasele, teadlasele ja TÜ töötajale.

Loe lisaks

Sihtasutus kuulutab välja Ernst Jaaksoni mälestusstipendiumi konkursi 2009/2010 õ.a.-ks

TÜ Sihtasutus kuulutab välja 2009/2010. õppeaasta Ernst Jaaksoni Mälestusfondi stipendiumi konkursi

Loe lisaks

Sihtasutus kuulutab välja 2009.a. sügissemestri stipendiumid

1. oktoobrist avanevad sihtasutuse sügissemestri stipendiumide konkursid. Kokku jagatakse välja 960 000 krooni kahekümne ühest fondist.

Loe lisaks

Carl Schmidti preemia konkurss on avatud

Carl Schmidti teaduspreemia eesmärgiks on toetada meditsiini ja keemia ajaloo alaseid uuringuid Tartu Ülikoolis.

Loe lisaks

Andreas ja Elmerice Traksi stipendiumi konkurs on avatud

Andreas ja Elmerice Traksi stipendiumi eesmärgiks on toetada majanduslikku abi vajavaid üliõpilasi, arst-residente ja teadlasi nende õppimisel või enesetäiendamisel USA või Euroopa riikide kõrgemates õppeasutustes.

Loe lisaks

TÜ teadusprorektor asutas fondi täppisteaduste üliõpilaste toetuseks

Tartu Ülikooli teadusprorektor Kristjan Haller asutas TÜ Sihtasutuse juurde Loova Täppisteaduse Fondi, mille eesmärk on koguda ja vahendada toetusi Tartu Ülikooli täppisteaduste (füüsika, keemia, matemaatika) üliõpilastele, kelle tegevus paistab silma loovuse ja uudse lähenemise poolest.

Loe lisaks

Sihtasutus andis üle kevadsemestri stipendiumid

Eile toimus TÜ Botaanikaaias sihtasutuse iga-aastane toetajate koosolek, kus anti üle ka selle õppeaasta viimased stipendiumid ja tänati sihtasutuse toetajaid.

Loe lisaks

Sihtasutus tänab toetajaid

2008.aastal toetajad:

Loe lisaks

Mari ja Andres Tarand asutasid omanimelise stipendiumifondi TÜ Sihtasutuse juurde

Tartu Ülikooli vilistlased Andres ja Mari Tarand ning Tartu Ülikooli rektor Alar Karis allkirjastavad 9. mail Andres ja Mari Tarandi stipendiumifondi statuudi.

Loe lisaks

Advokaadibüroo Luiga Mody Hääl ja Borenius toetab Teldersi harjutuskohtu võistkonda

Traditsiooniliselt toimub ka käesoleval aastal Teldersi harjutuskohtu võistlus 15.-18. aprillil Haagis, kuhu sõidab Eestit esindama Tartu Ülikooli võistkond koosseisus:

Loe lisaks

Selgusid eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumi saajad

Möödunud neljapäeval kinnitas terminoloogiatöö juhtkomitee eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumi komisjoni otsuse selle aasta stipendiaatide kohta.

Loe lisaks

Selgus KPMG stipendiumi saaja

AS KPMG Baltics pani sel aastal esmakordselt välja stipendiumi Tartu Ülikooli majandusteaduskonna edukale üliõpilasele. Stipendiumi suuruseks on 20 000 krooni.

Loe lisaks

Algasid uued konkursid stipendiumitele

Sellest nädalast alates saab esitada taotlusi kolmele stipendiumile:

Loe lisaks

Lennart Meri teadustöö auhinna laureaadid selgunud

Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu kinnitas selle aasta Lennart Meri nimelise teadustöö auhinna laureaatideks teadustööde kategoorias Liisi Laineste ja magistritööde kategoorias Erkki Hirsniku.

Loe lisaks

Ernst Jaaksoni Mälestusfondi stipendiumi laureaat 2009.a. on Liina Nagirnaja

Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu kinnitas selle aasta Ernst Jaaksoni stipendiumi laureaadiks geenitehnoloogia viimase aasta doktorandi Liina Nagirnaja, kes uurib raseduse katkemise geneetilisi tagamaid, integreerides seejuures meditsiini ja geneetika valdkondi.

Loe lisaks

Järgmisest nädalast alates saab esitada taotlusi KPMG stipendiumile

16. veebruaril saab hakata esitama taotlusi KPMG stipendiumile.

Loe lisaks

Asutatakse KPMG stipendium majandusteaduskonna üliõpilastele

Kolmapäeval, 28. jaanuaril kell 10.00 allkirjastavad AS KPMG Baltics ja Tartu Ülikooli Sihtasutus Tallinnas stipendiumi statuudi, millega luuakse Tartu Ülikooli majandusteaduskonna bakalaureuse- ja magistritaseme üliõpilastele uus stipendium.

Loe lisaks

Veel nädal aega saab esitada taotlusi Ernst Jaaksoni stipendiumile

Stipendium määratakse üks kord aastas. Stipendiumi saaja peab olema eesti soost Tartu Ülikooli doktorant või doktorikraadi kaitsnud kuni 41-aastane Tartu Ülikooli teadur või õppejõud ja tema uurimistöö peab kuuluma teaduskondade poolt sihtasutusele esitatud prioriteetsesse teadusvaldkonda.

Loe lisaks

Algab konkurss L.Meri teadustöö auhindadele

TÜ Sihtasutus kuulutab välja konkursi Lennart Meri teadustöö auhindadele

Loe lisaks

Sügissemestri stipediumide saajad selgunud

2. detsembril annab TÜ Sihtasutus ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis kätte stipendiumid ligi 60 üliõpilasele, teadlasele ja TÜ töötajale.

Loe lisaks

Asutati Reet Montoneni Mälestusfond

Täna allkirjastasid sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar ja Lastepsühholoogide Ühinge esinaine Katrin Pruulmann Reet Montoneni Mälestusfondi statuudi.

Loe lisaks

The first competition to the Lithuanian scholarship is open

Professor Birute Klaas, Honorary Consul of the Republic of Lithuania in Estonia and Vice-Rector of Academic Affairs of Tartu University established a fund for Lithuanian students studying and conducting research at Tartu University.

Loe lisaks

Väike juhis stipendiumi taotlemiseks

Väljakuulutatud ja aktuaalsed stipendiumikonkursid leiab taotleja TÜ Sihtasutuse koduleheküljelt Taotle stipendiumi rubriigist. Valides vasakul olevast valikust Stipendiumitaotluse avaneb lehekülg, kus saate valida Teile sobiva stipendiumi ja sellel klõpsates avaneb stipendiumitaotlus.

Loe lisaks

2008.a. sügissemestri stipendiumid

TARTU ÜLIKOOLI SIHTASUTUSE STIPENDIUMID 2008.A. SÜGISSEMESTRIL

Loe lisaks

Sihtasutus kuulutab välja konkursi 2008.a. sügissemestri stipendiumidele

1. oktoobrist avanevad sihtasutuse sügissemestri stipendiumide konkursid. Kokku jagatakse välja 820 000 krooni kahekümne ühest fondist.

Loe lisaks

Algab konkurss Ernst Jaaksoni stipendiumile

TÜ Sihtasutus kuulutab välja 2008/2009. õppeaasta Ernst Jaaksoni Mälestusfond Tartu Ülikoolis stipendiumikonkursi

Loe lisaks

Selgus Erich Rannu Lihula Gümnaasiumi abituriendi stipendiumi saaja

Kanadas elav eesti ärimees Erich Rannu pani sel aastal välja 50 000 krooni suuruse stipendiumi Lihula Gümnaasiumi abituriendile, kes jätkab õpinguid Tartu Ülikoolis. Erich Rannu on ise Lihula kooli esimese lennu vilistlane ja stipendium on seotud asjaoluga, et sel aastal möödub 70 aastat keskhariduse andmisest Lihulas.

Loe lisaks

Asutatakse Voldemar Jaanbergi Mälestusfond

17. septembril kell 14.15 allkirjastavad Tartu Ülikooli majandusteaduskond ja Tartu Ülikooli Sihtasutus Oeconomikumis Voldemar Jaanbergi mälestusfondi statuudi.

Loe lisaks

Antakse üle Peeter Põllu stipendium

TÜ Sihtasutus annab reedel 5.septembril üle esimese professor Peeter Põllu stipendiumi, mille saab Tartu Ülikooli haridusteaduskonna koolikorralduse eriala 2.a. magistrant ja Lüllemäe Põhikooli õpetaja Liina Lepp.

Loe lisaks

Advokaadibüroo Glikman & Partnerid asutab Simon Levini Mälestusstipendiumi

ADVOKAADIBÜROO GLIKMAN & PARTNERID ASUTAB TÜ SIHTASUTUSE JUURDE SIMON LEVINI NIMELISE STIPENDIUMI

Loe lisaks

Loodi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia stipendiumi fond

Arvutiteaduse instituudi initsiatiivil loodi sihtasutuse juurde fond, mille eesmärgiks on koguda annetusi ja toetusi Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi silmapaistvatele üliõpilastele stipendiumide maksmiseks. Fondi algkapital moodustub eraettevõtete ja eraisikute (sh vilistlaste) annetustest.

Loe lisaks

Sihtasutust külastab hr. Erich Rannu abikaasaga Kanadast

Täna külastab sihtasutust Kanadas elav ärimees Erich Rannu koos abikaasa Vaike Rannuga.

Loe lisaks

Raivo Vare asutab omanimelise stipendiumifondi

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna vilistlane, transiidiekspert Raivo Vare asutab omanimelise stipendiumifondi

Loe lisaks

Esimene Peeter Põllu stipendiumi konkurss on käimas

Haridusteaduskonna algatusel ning koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga taasasutati Peeter Põllu stipendium, mille eesmärk on jäädvustada Peeter Põllu mälestust aastal, mil tema sünnist möödub 130 aastat ning populariseerida pedagoogika eriala.

Loe lisaks

1.mail avanevad Playtechi ja H.M.Ederma stipendiumi konkursid

Sihtasutus ootab 1. maist kuni 1. juunini taotlusi Playtech Estonia ja Heinz Martin Ederma stipendiumidele

Loe lisaks

Esimese prof. Olevi Kulli stipendiumi pälvis Ingmar Tulva

TÜ Sihtasutus jagas esmakordselt välja professor Olevi Kulli Mälestusfondi stipendiumi, mille sai Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi 4. aasta doktorant Ingmar Tulva, kelle peamine uurimisteema on puude gaasivahetus - täpsemalt fotosüntees ja õhulõhede juhtivus puistu valgusgradiendis.

Loe lisaks

Sihtasutus annab üle Ernst Jaaksoni Mälestusfondi 2008.a. stipendiumi

EESTI SUURIMA, 200 000 KROONI SUURUSE ERNST JAAKSONI STIPENDIUMI PÄLVIS MART ANTON

Loe lisaks

Eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumi saajad selgunud

TÜ Sihtasutuse usalduskogu kinnitas selle aasta eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumi komisjoni otsuse 2008.a. stipendiaatide kohta.

Loe lisaks

Olevi Kulli stipendiumi konkurss on alanud

Stipendiumit saavad taotleda kõigi Eesti kõrgkoolide taimede ökofüsioloogia, metsaökoloogia ja ökosüsteemide ökoloogia eriala põhiõppe viimase aasta üliõpilased, magistrandid, doktorandid ja järeldoktorantuuris õppivad noorteadlased oma rahvusvahelistel teadusnõupidamistel osalemise ja erialaga seotud välismaa teadusasutuste juures töötamise toetuseks.

Loe lisaks

Lennart Meri teadustöö auhinna laureaadid selgunud

Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu kinnitas esimesteks Lennart Meri teadustöö auhinna laureaatideks teadustööde kategoorias professor Valter Langi ja magistritööde kategoorias Kristina Veidenbaumi.

Loe lisaks

Lennart Meri Teadustöö auhinna esimene konkurss on välja kuulutatud

Sihtaasutus kuulutas esmakordselt välja konkursi Lennart Meri teadustöö auhinnale.

Loe lisaks

Sihtasutuse 2007.aasta sügissemestri stipendiumide saajad selgunud

28. novembril kinnitas sihtasutuse usalduskogu sügissemestri stipendiumide saajad:

Loe lisaks

Sihtasutuse usalduskogu praegused ja endised liikmed kohtusid rektoriga

TÜ Sihtasutuse usalduskogu ja juhatus kutsusid seoses 10 aasta möödumisega sihtasutuse asutamisest kokku inimesed, kes on nende aastate jooksul sihtasutuse tegevuses kaasa löönud nii usalduskogu kui ka juhatuse liikmetena.

Loe lisaks

Nõuandeid taotluse täitmiseks

Väljakuulutatud ja aktuaalsed stipendiumikonkursid leiab taotleja TÜ Sihtasutuse koduleheküljelt Stipendiumikalendri rubriigist.

Loe lisaks

Eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumi saajad selgunud

Vastavalt Tartu Ülikooli Sihtasutusega sõlmitud lepingule toetab Haridus- ja Teadusministeerium 2007. aastal stipendiumiga neid Eesti üliõpilasi, õppejõude ja teadustöötajaid, kelle õppe- või uurimisvaldkond on seotud eestikeelse terminoloogia ja selle arendamisega või kes arendavad eesti terminoloogiat oma mis tahes eriala doktoritöö osana.

Loe lisaks

Sihtasutus kuulutas välja 2007.a. sügissemestri stipendiumikonkursid

28. septembril kuulutas Sihtasutus ajalehes Universitas Tartuensis välja selle õppeaasta sügissemestri stipendiumikonkursid.

Loe lisaks

AS Celecure asutas omanimelise stipendiumi

Möödunud nädalal allkirjastasid AS Celecure ja Tartu Ülikooli Sihtasutus uue statuudi, millega asutati Celecure stipendium.

Loe lisaks

Kuulutatakse välja konkurss eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumi(te)le

Sihtasutus koostöös Eesti Terminoloogia Ühingu ja haridus-teadusministeeriumiga kuulutab välja esimese konkursi eestikeelse terminoloogia sihtstipendiumi(te)le.

Loe lisaks

Sihtasutus annab üle kevadsemestri stipendiumid

22. juunil annab sihtasutus Ülikooli Botaanikaaias üle selle õppeaasta kevadsemestri stipendiumid.

Loe lisaks

Sihtasutuse juurde asutatakse prof. Olevi Kulli mälestusfond

Reedel, 22. juunil 2007 kell 14 allkirjastatakse ülikooli botaanikaaias Professor Olevi Kulli Mälestusfondi statuut, mille kohaselt toetatakse ökoloogia eriala noorteadlaste osalemist rahvusvahelistel teadusnõupidamistel ja töötamist erialaga seotud välismaiste teadusasutuste juures.

Loe lisaks

Anti kätte Ernst Jaaksoni stipendium

Ülle Voog sai alalõualiigese uuringuteks Eesti suurima stipendiumi

Loe lisaks

Ärimees Voldemar Puhki tütar kinkis sihtasutusele oma isa portree

Esimese Eesti Vabariigi tuntud ärimehe Voldemar Puhki tütar Aare Ruth Puhk-Mörner andis Tartu Ülikooli Sihtasutusele üle oma isa portree

Loe lisaks

Asutati esimene välistudengitele mõeldud stipendiumifond

Täna kirjutasid Leedu aukonsul Eestis ja Tartu Ülikooli prorektor Birute Klaas ning Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar alla Välistudengite Stipendiumifondi Leedu allfondi statuudile. Allfondist hakatakse stipendiume maksma Leedust pärit tudengitele, kes asuvad õppima Tartu Ülikoolis.

Loe lisaks

Asutati Mobi stipendium

Mobi Solutions stipendium Tartu Ülikooli Sihtasutuse juures

Loe lisaks

Selgus Ernst Jaaksoni stipendiumi 2006/2007.a. laureaat

Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu kinnitas oma eilsel koosolekul käesoleva aasta Ernst Jaaksoni stipendiumi laureaadi, kelleks on Tartu Ülikooli arstiteaduskonna hambaarstiteaduse noor õppejõud Ülle Voog.

Loe lisaks

Asutati Fred Kudu stipendium

19. jaanuaril tähistati Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis ettekandepäevaga Fred Kudu 90. sünniaastapäeva. Ürituse raames allkirjastati ka Fred Kudu stipendiumi statuut. Stipendium asutati TÜ Sihtasutuse juurde ja asutajateks olid Eesti Kergejõustikuliit, K-klubi ja korporatsioon Fraternitas Liviensis. Statuudi allkirjastasid kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi, K-klubi president Ulvi Jukk, Fraternitas Liviensis vilistlaskogu esimees Ants Tooming, sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar ja kehakultuuriteaduskonna dekaan Vahur Ööpik.

Loe lisaks

2006.a. stipendiumide ja preemiate kätteandmine TÜ ajaloo muuseumi valges saalis

TÜ Sihtasutus andis 30.novembril ajaloo muuseumi valges saalis pidulikult kätte selle aasta sügissemestri stipendiumid 41-le stipendiaadile ja preemiad 8-le laureaadile kokku summas 665 000 krooni.

Loe lisaks

Selgusid Sihtasutuse 2006.a. sügissemestri stipendiaadid ja preemiate saajad

TÜ Sihtasutuse usalduskogu kinnitas 23. novembril selle aasta sügissemestri stipendiumikonkursside võitjad. Välja jagatakse stipendiume 41 üliõpilasele ja 5 preemiat kaheksale ülikooli töötajale kokku 665 000 krooni.

Loe lisaks

2006.a. Ernst Jaaksoni Mälestusfondi stipendiumikonkurss on alanud

Sihtasutus kuulutas välja järjekordse konkursi Ernst Jaaksoni Mälestusfondi stipendiumile. Stipendiumi suuruseks on 200 000 krooni ja sellele saavad kandideerida Tartu Ülikooli doktorandid, teadurid ja õppejõud, kes jätkavad kraadiõpinguid või teadustöö tegemist välismaal.

Loe lisaks

2006.a. sügissemestri stipendiumikonkursid

29. septembril kuulutab Sihtasutus ajalehes Universitas Tartuensis välja selle õppeaasta sügissemestri stipendiumikonkursid.

Loe lisaks

Kuidas täita stipendiumitaotlust?

Väljakuulutatud ja aktuaalsed stipendiumikonkursid leiab taotleja TÜ Sihtasutuse koduleheküljelt Stipendiumikalendri rubriigist.

Loe lisaks

Suuremad pangad ei võta TÜ Sihtasutusele tehtavatelt annetustelt teenustasu

Neli suuremat panka on otsustanud omapoolselt kaasa aidata annetuste kogumise lihtsamaks muutmisele ja vabastanud Tartu Ülikooli Sihtasutuse arvetele tehtavad annetused teenustasust. Suuremate annetuste puhul ei ole kokkuhoid märkimisväärne, küll aga väiksemate annetuste puhul.

Loe lisaks

2006.a. toetajate koosolek

14. juunil toimus TÜ Sihtasutuse järjekordne toetajate koosolek. Sel aastal oli meie koosoleku lahkeks võõrustajaks TÜ Tehnoloogiainstituut.

Loe lisaks

Playtech Estonia stipendiumi esimesed laureaadid selgunud

14. juunil kinnitas TÜ Sihtasutuse usalduskogu esimesed Playtech Estonia stipendiumi saajad.

Loe lisaks

TÜ Sihtasutus annab üle Eesti suurima, 200 000 krooni suuruse Ernst Jaaksoni stipendiumi

Kolmapäeval, 7. juunil 2006 kell 11.00 annab Tartu Ülikooli Sihtasutus TÜ farmaatsia doktorandile Kaisa Naelapääle ülikooli kohvikus pidulikult üle tänavuse Ernst Jaaksoni mälestusfondi 200 000 krooni suuruse stipendiumi.

Loe lisaks

Hea Tahte Fond TÜ Sihtasutuse juures

Tartu Ülikooli Vilistlaskogu juhatuse esimees Mihkel Pärnoja ja Tartu Ülikooli Sihtasutus allkirjastasid täna uue statuudi, millega asutati sihtasutuse juurde Hea Tahte Fond. Fondi eesmärgiks on toetada keerulises majanduslikus olukorras olevaid tublisid üliõpilasi, kaasates selleks ülikooli vilistlasi.

Loe lisaks

Urmas Sõõrumaa stipendium TÜ Sihtasutuse juures

Esimese eesti ärimehena asutas Urmas Sõõrumaa Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde omanimelise stipendiumi, mille eesmärgiks on toetada õigusteaduskonna silmapaistvaid üliõpilasi nende õppe- ja teadustöös, erialastel reisidel ja välismaal staźeerimisel. Igal aastal antakse välja kaks 25 000 krooni suurust stipendiumi ja kandideerida võivad õigusteaduskonna kõikide tasemete üliõpilased (alates 3. semestrist), kes lisaks erialasele edukusele on kaasa löönud ka õigusteaduse alases arendustegevuses ning on ka muidu ühiskondlikult aktiivsed inimesed.

Loe lisaks

Playtechi stipendium Sihtasutuse juures

14. märtsil allkirjastasid Playtech Estonia, TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna ja TÜ Sihtasutuse esindajad Playtechi stipendiumi statuudi. Loodud stipendium on mõeldud toetama infotehnoloogia ja informaatikaa alaseid magistriõüinguid. Stipendiumiprogrammi suuruseks saab olema kokku 80 000 krooni - käesoleval aastal antakse välja kaks, kuid alates järgmisest aastast neli 20 000 krooni suurust stipendiumi.

Loe lisaks

TÜ Teaduskooli Fond TÜ Sihtasutuse juures

Veebruarikuu viimasel päeval allkirjastasid Tartu Ülikooli Teaduskooli direktor Viire Sepp ja TÜ Sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar TÜ Teaduskooli Fondi statuudi, millega pandi alus uuele fondile sihtasutuse juures.

Loe lisaks

Ernst Jaaksoni 2005/2006.a. stipendiumi saaja selgunud

Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu kinnitas oma tänasel koosolekul Ernst Jaaksoni Mälestusfondi stipendiumikomisjoni otsuse määrata nimetatud stipendium summas 200 000 krooni

Loe lisaks

Pidulik stipendiumite kätteandmise tseremoonia Vana Kohviku rõdusaalis

2. detsembril andis TÜ Sihtasutus kätte selle aasta stipendiumid.

Loe lisaks

Selgusid 2005.a. Sihtasutuse stipendiumikonkursside stipendiaadid

Oma tänasel koosolekul kinnitas Sihtasutuse usalduskogu 2005.a. stipendiumikonkursside tulemused ja stipendiumite saajad.

Loe lisaks

Vana-Anatoomikumi Fond Sihtasutuse juures

Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna ja Sihtasutuse koostöös on algatatud Vana-Anatoomikumi Fond, kuhu on võimalik kõigil soovijail teha annetusi väärika hoone taastamiseks ja sellele ka uue ja huvitava sisu andmiseks.

Loe lisaks

Avanesid TÜ Sihtasutuse 2005/2006 õppeaasta stipendiumikonkursid

30.septembril kuulutas TÜ Sihtasutuse juhatus ajalehes "Universitas Tartuensis" välja 2005/2006 õppeaasta stipendiumikonkursid. Välja kuulutati 21 erinevat konkurssi ja kokku kuulub jagamisele 710 000 krooni.

Loe lisaks

Advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius toetab Tartu Ülikooli esinduse osavõttu Teldersi võistlusest

28. septembril allkirjastavad Advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius nõukogu esimees hr. Margus Mugu, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna dekaan professor Kalle Merusk ja Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar "Teldersi sihtkapitali" statuudi.

Loe lisaks

TÜ Sihtasutuse Usalduskogu otsustas 2005/2006 õppeaasta stipendiumide summad

Tartu Ülikooli Sihtasutuse Usalduskogu pidas oma järjekordse koosoleku 19. augustil Tartus. Koosolekut juhatas usalduskogu esimees Aare Tark, osalesid usalduskogu liikmed Ain Heinaru, Mihkel Pärnoja, Hannes Rumm ja Raivo Vare ning sihtasutuse juhataja Ruth Kotsar.

Loe lisaks

2005. aasta toetajate koosolek

Tartu Ülikooli Sihtasutuse toetajate koosolek toimub 08. aprillil kell 14.00 kuni 16.00 Ülikooli Vana Kohviku Talveaias. Kutsutute registreerimine kuni 28.03.2005 tel. 52 16 820 või ruth.kotsar@ut.ee

Loe lisaks

TÜ Sihtasutuse 2004.aasta stipendiaadid

02. detsembril toimus ülikooli nõukogu saalis pidulik aktus, kus sihtasutuse usalduskogu liige Ragnar Heido ja sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar andsid kätte 2004. aasta sihtasutuse stipendiumid ja preemiad. Kokku jagati välja 317 750 krooni kuuest erinevast allfondist. Stipendiumi pälvisid 26 üliõpilast ja kraadiõppurit ning preemia 1 ülikooli töötaja.

Loe lisaks

TÜ Sihtasutuse uus juhatus astub ametisse

Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu otsuse kohaselt kirjutati Tartus 13.10.2004 alla kokkulepe TÜ Sihtasutuse uue juhatuse liikme Ruth Kotsari ametissemääramiseks. Ruth Kotsar, kes on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna vilistlane, asub ametisse 1. novembril 2004.

Loe lisaks

TÜ Sihtasutus kuulutab välja sügissemestri stipendiumikonkursid

23. septembril Tallinnas toimunud Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu istungil otsustati veel 2004. aasta jooksul jagada üliõpilastele stipendiume kogusummas 370 000 krooni.

Loe lisaks

2004.aasta toetajate koosolek

Tartu Ülikooli Sihtasutuse 2004.a. toetajate koosolek toimub neljapäeval, 10.juunil 2004, kell 15-17 Toomemäel, ajaloolise Vana Anatoomikumi hoones (Lossi 38). Üritusele vajalik eelregistreerimine tn@ut.ee. Täpsema ajakava leiad siit .

Loe lisaks

Sihtasutuse investeeringuid juhib Sampo Varahaldus

Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu , kuulanud 12.märtsiks 2004.a. ära sõltumatu investeerimisnõustaja hinnangud, kinnitas 5.02.2004 koosoleku otsuse projekti anda sihtasutuse põhikapitali haldamise Sampo Varahaldusele. Väärtpaberiportfelli valitsemise leping Sampo Varahalduse AS-ga allkirjastati 23.03.2004.

Loe lisaks

Flory ja Erik Kalve fond majandusharidust toetamas

Rootsis elav eestlanna Flory Kalve müüs oma perekonna mereäärse suvekodu, asutamaks 2004.a. algul Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde ligi 700 000-kroonist fondi majandusüliõpilaste toetuseks.

Loe lisaks

Tartu Raekojas anti üle Raefondi 2003.a. stipendiumid

Tartu Raekojas toimunud pidulikul aktusel andsid Tartu linnapea Andrus Ansip ning Tartu Ülikooli Sihtasutuse juht Toomas Neemre üle Tartu Ülikooli Sihtasutuse Raefondi stipendiumid.

Loe lisaks

Sihtasutus kuulutab välja Eesti Olümpiakomitee stipendiumi

Tartu Ülikooli Sihtasutus kuulutab välja Eesti Olümpiakomitee stipeniumi, mille eesmärgiks on anda õppetöös ja spordiliikumise edendamises väljapaistvaid tulemusi omavale Tartu Ülikooli Kehakultuuriteaduskonna üliõpilasele võimalus täielikult pühenduda enda erialasele täiendamisele. Stipendiumi suurus on 30 000 krooni, see määratakse üheks õppeaastaks ning makstakse välja igakuiselt võrdsetes osades.

Loe lisaks