Tartu Ülikooli Sihtasutuse 13. juuni vastuvõtul anti üle 2023. aasta kevadsemestri stipendiumid ja tänati stipendiumifonde toetanud ettevõtteid ja eraisikuid. — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tagasi

Esmakordselt anti sel aastal välja neli uut stipendiumi: Wise’i stipendium arvutiteaduse eriala naisüliõpilastele, Eesti Hambaarstiteaduse stipendium hambaarstiteaduse eriala üliõpilastele ja õppejõududele, Karl Laaguse mälestusstipendium Tartu ülikooli muuseumi töötajatele ja Carl-Otto ja Georg Riesenkampffi stipendium edendamaks majandusteaduskonna ning humanitaar- ja kunstide valdkonna üliõpilaste vahetust Eesti ja Saksamaa vahel. 

Tartu Raefond uuendas oma sisu ning ootab nüüd ja edaspidi üliõpilasi kaasa mõtlema Tartu linna väljakutsetele ÜRO kestliku arengu eesmärkide võtmes. Peale pandeemiat oli sel kevadel taas võimalik kandideerida farmaatsia üliõpilastel Apotheka stipendiumile ning ajakirjanduse ja kommunikatsiooni eriala üliõpilastel AS Corpore kommunikatsioonistipendiumile. Seekord oli Saaremaa tudengistipendium avatud kandideerimiseks arstiteaduse üliõpilastele ning CWT Estonia reisistipendiumile said kandideerida kõigi erialase üliõpilased.  

Vastuvõtul tänati ligi kahtekümmet sihtasutuse toetajat ja annetajat. Tartu Ülikooli sihtasutuse patroon Sirje Karis sõnas: "Iga stipendium on samm selles suunas, et üliõpilasel on võimalus pühenduda õppetööle katkestamata õpinguid. See on samm andekuse, pühendumise, motiveeritud märkamise ja nende teadmiste suunas, mis annavad näo homsele Eestile."

Üritust toetas oma kaunite kommikarpidega OÜ Chokolala.