Fortumo jagab Tartu ülikooli IT-tudengitele stipendiumina 10 000 eurot — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tagasi
Mobiilimakseteenuseid pakkuv Tartu ettevõte Fortumo käivitab koostöös Tartu ülikooli sihtasutusega järgmisest õppeaastast stipendiumiprogrammi, mille kaudu saab viis Tartu ülikooli infotehnoloogiatudengit 2000 eurot toetust õpingute jätkamiseks.


Stipendiumi eesmärk on ühtlasi teadvustada tudengitele Tartut kui mõnusat kohta, kus jätkata elu ka pärast ülikooli lõpetamist. Kooli kõrvalt töötamine on paljude tudengite jaoks tänapäeval tavapärane, kuid probleem tekib siis, kui haridustee jäetakse raha teenimise eesmärgil pooleli. Töö saab küll tehtud, aga paraku jäädakse oma arengus seisma, mille tõttu suurte ja kiiresti kasvavate süsteemide loomine käib üle jõu, arutlesid stipendiumi loojad selle vajaduse üle.

Tartu ülikooli tarkvaratehnika professor Marlon Dumas rõõmustab loodava stipendiumi üle: „Ühelt poolt on meil märkimisväärne hulk säravaid uue põlvkonna noori, kes on motiveeritud saama maailmatasemel IT-spetsialistiks. Teiselt poolt on meil suur hulk ettevõtteid, kelle tooted ja teenused loovad IT-sektoris uut väärtust ja innovatsiooni.“ Dumas tõdeb, et IT-sektori võimalusterohkuse juures majanduslikel põhjustel õpingud pooleli jätnud tudeng on pikas perspektiivis kaotus Eesti majandusele, kuna ülikooli lõpetanud noore profesionaali teadmised ja oskused looksid nii ettevõttele kui majandusele suurt kasu.

Sellest tulenevalt kutsub Dumas Eesti IT-sektorit üles panustama uue põlvkonna IT-valdkonna ekspertide arengusse ning tõstab esile neid, kes seda teevad: „Üheskoos tudengitega hindame kõrgelt Fortumo algatust ja tunnustame neid tulevikku vaatava pilgu eest.“

Fortumo juhatuse liige Martin Koppel loodab, et saavad stipendiumiga motiveerida noori ja nutikaid inimesi õpinguid lõpule viima, et nad saaks seejärel juba kogenumatena hakata tööturul lahendama keerukaid ja põnevaid ülesandeid.

„Selliste väljakutsete leidmiseks ei pea ilmtingimata Tartust kaugemale vaatama. Mõne aasta eest sai Ülikooli tänav Tartus endale IT-sektoris hüüdnime Silicon Alley. Silicon Alleys tegutseb hulgaliselt tuntud Eesti tehnoloogiaettevõtteid: muuhulgas Fortumo, Edicy, Playtech, Plumbr, Weekdone ja ZeroTurnaround,“ rääkis Koppel.

Fortumo stipendiumile saab kandideerida 1. septembrist 1. oktoobrini ja stipendiumiotsus selgub hiljemalt 15. oktoobriks. Stipendiumi kohta saab lisainformatsiooni Tartu ülikooli sihtasutuse kodulehelt.

Fortumo on mobiilimakseteenuseid pakkuv ettevõte, mille arendajatest kliendid saavad koguda makseid oma kasutajatelt veebis, mobiilses veebis ning Androidi, Windows Phone’i ja Windows 8 rakendustes. Mobiilimakse tegemiseks pole vaja omada krediitkaarti, vaid summa lisatakse juurde ostja mobiiliarvele. Fortumo pakub oma teenuseid 81 riigis 300 mobiilioperaatori võrgus. 2007. aastast tegutseval ettevõttel on kontorid Tartus, San Franciscos, Pekingis ja Delhis.

Lisainfo:

Mattias Liivak, Fortumo PR- ja turundusjuht, tel: 7309500, e-post: mattias.liivak@fortumo.com

Triin Vakker, Tartu ülikooli sihtasutuse juhataja, tel: 737 5852, e-post: triin.vakker@ut.ee.