Traksi stipendium viib Eesti noorarstid ja teadlased maailma parimatesse haiglatesse — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tagasi

Stipendium on suunatud Tartu Ülikooli magistrantidele, doktorantidele ja arst-residentidele, kes soovivad arendada oma teadmisi ja oskusi välismaal. Kandideerimisel hinnatakse kandidaadi akadeemilist edukust, motivatsiooni ning tulevikuplaane omandatud teadmiste rakendamiseks Eestis. Samuti võetakse arvesse taotleja ühiskondlikku aktiivsust.

Stipendiaadid 

Alina Roštšinskaja, Tartu Ülikooli meditsiinivaldkonna üldpediaatria 3. aasta arst-resident, suundub USA-sse Philadelphia Lastehaiglasse (Children's Hospital of Philadelphia). „Tegemist on vaieldamatult maailma tippülikooli haiglaga, kus laste infektsioonhaiguste ja immuunpuudulikkuse diagnostika ning ravi on kooskõlas tänapäeva teaduspõhisuse ja arstieetika kõrgeimate põhimõtetega. See kogemus on hindamatu minu erialase arengu ja rahvusvahelise perspektiivi laiendamisel,“ rääkis Alina.

Laura Johanna Mettis, hematoloogia eriala arst-resident, kasutab stipendiumi oma kauaoodatud unistuse täitmiseks — osalemaks vereloome tüvirakkude siirdamise koolitusel tunnustatud Euroopa keskuses. „Toetus on ka omamoodi motivatsioon noore arstina ennast täiendada ja karjäärialaselt edasi pürgida,“ lisas Laura.

Karolin Riips, neurokirurgia 5. aasta arst-resident, täiendab oma teadmisi ja oskusi Kuopio Ülikoolihaiglas. „Olen väga tänulik Andreas ja Elmerice Traksile, et nad on loonud sellise fondi, mis toetab Eesti meditsiini arengut. See on oluline etapp minu erialases arengus,“ ütles Karolin.

Elise Helena Armulik, meditsiini ja spordi doktorant, kavatseb stipendiumi abil jagada oma uurimistulemusi rahvusvahelisel tasandil ning omandada uusi teadmisi immuunsüsteemiga seotud haiguste paremaks raviks. „Stipendiumi saamine on minu jaoks suur tunnustus ja toetus minu eesmärgile parandada patsientide ravi kvaliteeti,“ rõhutas Elise.

Johanna Ruus, peremeditsiini 3. aasta arst-resident, suundub stipendiumi toel Luksemburgi perearstikeskusesse, et tutvuda nende esmatasandi meditsiini ülesehituse ja parimate praktikatega. „Ma olen eriti tänulik ja õnnelik, et ma selle stipendiumi just nüüd sain, sest juba järgmisel aastal toimub sama üritus, mille korraldusmeeskonnas ma olen, esmakordselt Eestis,“ rääkis Johanna.

Lisaks neile pälvis stipendiumi ka Joanna Miranda Ausmees, arstiteaduse 4. aasta integreeritud õppe üliõpilane, kes läheb samuti oma erialaseid unistusi täitma.