Nõuandeid taotluse täitmiseks — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tagasi
Väljakuulutatud ja aktuaalsed stipendiumikonkursid leiab taotleja TÜ Sihtasutuse koduleheküljelt Stipendiumikalendri rubriigist.

Valinud välja omale sobiva stipendiumikonkursi, tuleb üliõpilasel täita kõik taotluse väljad. Õppejõu soovituse kohale tuleb kirjutada soovitava õppejõu nimi ning tema meiliaadress.

Soovitame õppejõuga eelnevalt kooskõlastada, kas ta on valmis stipendiumitaotlusele soovitust kirjutama ning seda Sihtasutusele edastama. Stipendiumitaotluse edastamisel laekub õppejõule teade, et üliõpilane X on teda nimetanud oma soovitajaks ning palub õppejõul soovitus kirjutada. Kui õppejõud on soovituse valmis kirjutanud ning selle Sihtasutuse aadressile edastanud, ongi soovitusprotseduur edukalt tehtud.

Sihtasutus omab reaalajas ülevaadet, mitu avaldust on mingile konkreetsele konkursile laekunud. Kui stipendiumitaotluse kirjutajal on kahtlus, et tema taotlus on mingil põhjusel kaotsi läinud (brauserilehekülg suleti laadimisprotsessis, katkes võrguühendus vms.), saab seda telefoni või e-maili teel üle küsida.

Lisaküsimuste korral stipendiumikonkursside ja -taotluste osas anname informatsiooni ning oleme vajadusel abiks taotluste täitmisel.

Korduma kippuvad küsimused:
  • Kas mitut stipendiumi saab taotleda? Saab, aga määrata võib ainult ühe stipendiumi.
  • Kuidas saata ÕIS-i väljavõte? Võib saata e-kirja manuses aadressil tysiht@ut.ee või paberkandjal SA postiaadressil või siseposti kaudu.
  • Kas taotlus võib olla ka paberkandjal? Eelistame elektroonset taotlust, kuna seda on taotluste suure hulga tõttu lihtsam menetleda.