TÜ Sihtasutus annab üle Eesti suurima, 200 000 krooni suuruse Ernst Jaaksoni stipendiumi — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Kolmapäeval, 7. juunil 2006 kell 11.00 annab Tartu Ülikooli Sihtasutus TÜ farmaatsia doktorandile Kaisa Naelapääle ülikooli kohvikus pidulikult üle tänavuse Ernst Jaaksoni mälestusfondi 200 000 krooni suuruse stipendiumi.

Stipendiumi pälvinud Kaisa Naelapää on Tartu Ülikooli arstiteaduskonna farmatseutilise tehnoloogia ja biofarmaatsia doktorant, kes praegu jätkab oma õpinguid Taani Farmaatsiateaduste Ülikooli doktorantuuris.

Stipendiaadi valikul sai määravaks tema uuringute olulisus Eesti jaoks ning samuti asjaolu, et taoliste uuringute läbiviimiseks ei ole Eestis võimalusi.

Tänavune stipendium on järjekorras kolmas, eelmised Jaaksoni stipendiumid anti välja 2001. ja 2002. aastal. Kui esimese Jaaksoni stipendiumi andis üle toonane eesti president ja sihtasutuse patroon Lennart Meri, siis tänavu teeb seda TÜ rektor prof. Jaak Aaviksoo. Pidulikust sündmusest võtavad osa välisministeeriumi asekantseler Mati Vaarmann, haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Kristjan Haller, samuti stipendiumikomisjoni liikmed eesotsas TÜ õppeprorektor prof. Birute Klaasiga.