Pankrotist finantskirjaoskuseni – võidukad teemad Vikipeedia konkursil
Parimate väljavalimisel hinnati nii artiklite kvaliteeti kui ka teema keerukust ja olulisust.Tartu ülikooli ja Swedbanki korraldatava digihariduse konkursi 600-eurosed peaauhinnad võitsid Kristjan Kalam ja Andry Arro, ergutusauhinnana 300-eurosed preemiad said Isabel Laiapea ja Mari Kirss. Kõik rahalised preemiad pani välja Swedbank. Võidutööde hulgast võib leida näiteks artiklid „Jagamismajandus”, „Finantskirjaoskus", „Eraisiku pankrot”, „Nashi tasakaal”, „Kapitalistliku süsteemi püramiid”, „Kapitalism” ja „Eesti majandus”. Need on nüüd kõigile soovijaile lugemiseks ja täiendamiseks Vikipeedias üleval.
„Digihariduse konkursi stipendiaadid saavad õigusega öelda, et nad on aidanud kaasa eesti keele arengule, sest eestikeelsesse võrguentsüklopeediasse lisati taas väärt teksti, mis seni puudus,“ tunnustas osalejaid Tartu ülikooli õppeprorektor professor Anneli Saro. Lisaks kutsus Saro kõigi valdkondade üliõpilasi osalema digihariduse konkursi III voorus.
„Konkursile esitatud artiklite kvaliteet annab tõestust sellest, et Vikipeedia on üha enam muutumas usaldusväärseks infoallikaks, kust saab hõlpsalt leida esmase info, kuid mis juhatab lugeja edasi ka algallikateni,“ sõnas osalejate kiituseks Swedbanki karjäärikeskuse projektijuht Kadri Leesment.
Hindamiskomisjoni kuulusid Helje Kaldaru, Riina Reinsalu ja Ivo Kruusamägi Tartu ülikoolist ning Kadri Leesment, Tõnu Mertsina ja Art Lestberg Swedbankist.
Swedbanki preemiaid jagatakse taas suve hakul – kolmas artiklivõistlus toimub Vikipeedia keskkonnas 1. veebruarist kuni 10. maini 2018. Osaleda saavad kõik, kes kirjutavad Vikipeediasse uusi eestikeelseid majandusalaseid artikleid. Vt täpsemalt konkursi lehelt Vikipeedias.
Digihariduse konkurss on osa eestikeelse Vikipeedia arendamise projektist Miljon+, mille eesmärgiks on jõuda miljoni artikliga Vikipeediate hulka. Projekti veab eest Tartu ülikool ning selle näol on tegemist kingitusega Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.
Lisainfo: Sirli Zupping, Miljon+ projektijuht, 5615 5993, sirli.zupping@ut.ee