Selgusid esimesed Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiumi saajad — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tagasi

Agne Pilvisto pälvis 4000 eurot E. R. Doddsi teose "Kreeklased ja irratsionaalne" ("The Greeks and the Irrational") tõlkimiseks.

Marek Tamm sai 3000 euro suuruse stipendiumi, et valmistada trükiks ette Marju Lepajõe tõlgitud ja kommenteeritud Innocentius III traktaat "Inimolu viletsusest". Nimetatud tõlge ilmub 2020. aasta lõpus Tallinna Ülikooli Kirjastuse raamatusarjas "Biblioheca mediaevalis". 

Marju Lepajõe perekonna esindajad, Postimees ja Tartu Ülikooli Sihtasutus asutasid Marju Lepajõe mälestusfondi eesmärgiga tunnustada ning väärtustada teadus- ja tõlketegevust, mis seostub Lepajõe elutöö jätkamisega. 

Usundiloolane, klassikaline filoloog, tõlkija ja Tartu ülikooli usuteaduskonna patristika ja klassikaliste keelte lektor Marju Lepajõe (28. oktoober 1962 - 4. juuli 2019) oli külalisuurija mitme välisülikooli juures ja "Kreeka-eesti Uue Testamendi õppesõnastiku" autor. Ta pälvis kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali artikliauhinna (2010), Valgetähe V klassi teenetemärgi (2015) ja Enn Soosaare eetilise esseistika auhinna (2018).