TÜ sihtasutus jagas stipendiumideks 135 000 eurot — Tartu Ülikooli Sihtasutus

18. juunil toimus Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis pidulik vastuvõtt stipendiumi saajatele ja toetajatele. Sihtasutuse patroon Sirje Karis toonitas oma kõnes kui oluline on stipendiumide tugi, selleks et tudengid saaksid keskenduda õppetööle ja vähendada argimuresid.

Ann Viirmaa, Swedbank AS stipendiaat tunnistas, et õigusteaduste magistris õppides ei saa ega taha enam vanemate najale toetuda. “Hetkel käingi kooli kõrvalt väikese kohaga ka tööl, kuid tänu stipendiumile ei pea ma järgmisel aastal oma koormust suurendama. See aitab võtta tööl natukene rahulikumalt, panustada rohkem õppimisse ja seeläbi ka kvaliteetsemasse haridusse ja magistritöö kirjutamisse.”

Foto: Mihkel Leis. Rektor professor Toomas Asser ja Ann Viirmaa, Swedbank AS stipendiaat

Tartu Ülikooli sihtasutuse juhataja Katriin Fisch-Uibopuu julgustab tudengeid kandideerima: “Sügisel avame kandideerimiseks ligi 30 stipendiumikonkurssi, ei tasu oma võimalusi alahinnata, pigem tuleb ikkagi julgelt osa võtta. Päris paljud stipendiaadid on rõõmsalt üllatunud kui saavad stipendiumi ja tõdevad, et olid pigem skeptilised.”

Tartu Ülikooli Sihtasutus asutati 7. juulil 1997 eesmärgiga toetada eraalgatuslike stipendiumide abil üliõpilaste pühendumist teadus-ja õppetööle. Sihtasutuse juurde on loodud ligi sada eri valdkondade üliõpilasi toetavat stipendiumifondi, nendest 38 on liitunud sihtasutuse investeerimisportfelliga ja nende stipendiume makstakse välja vaid põhikapitali investeerimistulemist. Sihtasutusest saavad igal aastal annetajate toetusel stipendiume 200–300 üliõpilast.

Esines: Marta Lotta Kukk
Pildistas: Mihkel Leis