Selgunud on Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi logopeedia ja eripedagoogika stipendiumide saajad. — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Eripedagoogika stipendiumi said esimeste stipendiaatidena eripedagoogika magistriõppe II aasta üliõpilased Mariete Presmann ja Anna-Liisa Tamme ning logopeedia stipendiumi magistriõppe II aasta üliõpilased Kristiine Suurorg ja Jessica Tops. Stipendiumi suurus on 2700 eurot ja see makstakse välja õppeaasta jooksul. Stipendiumi taotlemise eelduseks oli magistritöö või lõpueksami teemavalik, mis kinnitas huvi ning soovi asuda tööle laste ja noorte logopeedi või eripedagoogina.

TÜ Kliinikumi Lastefondi juhatuse liikme Siiri Ottender-Paasma sõnul ei saa aidata abivajavaid lapsi ilma pädevate spetsialistideta. „Lastefondi missiooniks on aidata igat last, kes seda abi vajab - paraku ilma pädevate spetsialistideta jäävad meie käed lühikeseks. Loodame siiralt, et Lastefondi stipendium annab noortele võimaluse pühenduda magistriõppe lõpetamisele ja siis juba tulla omakorda meile appi. Iga laps loeb!“

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhataja Katriin Fisch-Uibopuu sõnul aitavad Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi loodud stipendiumid üliõpilastel keskenduda ja pühenduda õpingutele. „Stipendiumifondi asutamine näitab kui suure missioonitundega ja kui läbimõeldult lastefond töötab.“

Stipendiumifondi saavad teha annetusi ka ettevõtted ja eraisikud, vastav annetuskeskkond on leitav Tartu Ülikooli sihtasutuse kodulehelt. Toetada saab nii logopeedia kui eripedagoogika stipendiumifondi.

Lisateave:

Siiri Ottender-Paasma