Grant Thornton Baltic andis oma esimese majandusvaldkonna stipendiumi Kai-Melli Kaptenile — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Sel aastal sai stipendiumi Kai-Melli Kapten, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna majandusteaduse bakalaureuseõppe 2. aasta üliõpilane.

Miks sa otsustasid kandideerida?

Tartu Ülikoolis ei ole viimastel aastatel majandustudengitele mõeldud erialastipendiumit välja antud. Kui nägin tudengite infokirjast, et sel õppeaastal on asjalood teisiti, mõtlesin kohe võimalusest kinni haarata–õppimine ju täitsa korras, muud toredat kah korda saatnud. Lootsin salamisi, et ehk läheb õnneks.

Kuidas oli kandideerimise protsess?

Esmalt tuli erinevad dokumendid kokku koguda: õppekorraldusspetsialistilt allkirjaga hinnete leht, mis ma alguses arvasin, et tähendab Moodle'st kuvatõmmist, motivatsioonikiri, kus oma parimaid vägitegusid reklaamida, ning õppejõupoolne soovituskiri. Kui dokumendid said sada korda läbi loetud ja üles laetud, panin oma taotluse teele. Midagi keerulist ei olnud–kirjutamiseks tuli lihtsalt natuke aega võtta.

Mida saadud stipendium võimaldab sul teha?

Alustasin esmakursuslasena ühe ettevõtlusprojekti, Transful, putitamist, sest nägin, et see on hea võimalus, kuidas ülikoolis õpitavat (nt turundus, raamatupidamine, ettevõtlus, juhtimine) koheselt praktikasse suunata. Selle haridusinnovatsioonialase äriidee arendamisega tegelen siiamaani. Stipendium võimaldab mul keskenduda arendustegevusele–viia läbi uurimuslikke eksperimente, jätkata koolides mälutehnikate teemaliste seminaride korraldamist ja töötada välja teemaalased õppematerjalid, valmistades nii ette pinnast bakalaureuse lõputööks ja edasisteks õpinguteks.

Grant Thornton Baltic on juhtivaid Baltikumi auditi, raamatupidamisteenuste, maksu-, õigus- ja ärinõustamisteenuste pakkujaid, mis kuulub kohalikele partneritele.

Foto: Mihkel Leis