Advokaadibüroo Glikman & Partnerid asutab Simon Levini Mälestusstipendiumi — Tartu Ülikooli Sihtasutus
ADVOKAADIBÜROO GLIKMAN & PARTNERID ASUTAB TÜ SIHTASUTUSE JUURDE SIMON LEVINI NIMELISE STIPENDIUMI

Teisipäeval, 10. juunil kell 11 allkirjastavad advokaadibüroo Glikman & Partnerid ning TÜ Sihtasutus Tallinnas Simon Levini nimelise stipendiumi statuudi, millega luuakse Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistritaseme üliõpilastele uus väärikas stipendium.

Igal õppeaastal alates käesoleva aasta sügisest antakse välja üks 50 000 krooni suurune stipendiumi, millega toetatakse Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistriõppe üliõpilasi, kes on saavutanud silmapaistvaid tulemusi õppetöös ning karistusõiguse, kriminaalmenetluse, kriminoloogia ja õiguspsühholoogia alases teadustöös.

"Simon Levin tegeles kriminaalkaitse ning selle efektiivsuse menetlus- ja materiaalõiguslike probleemide, kassatsioonimenetluse, samuti advokaaditöö eetiliste aspektide uurimisega, mistõttu on stipendium mõeldud nende valdkondade uurimise jätkamiseks," ütles Glikman & Partnerid üks omanikke Aleksander Glikman.

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsari sõnul annab Simon Levini nimelise stipendiumi asutamine tunnistust kolleegide austusest tema elutöö vastu ja soovist jäädvustada järeltulevate põlvede õigusteadlaste jaoks oma eriala suure meistri nimi.

Simon S. Levin (1928-2008) oli juudi päritolu legendaarne Eesti advokaat. Levin lõpetas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 1947. aastal ning võeti samal aastal ka advokatuuri liikmeks. Õigusteaduse kandidaadi kraadi kaitses ta 1974. aastal. Simon Levinile kuulus advokaaditunnistus, mis kandis järjekorranumbrit 1. 2004. aastast töötas S. Levin advokaadibüroos Teder & Partnerid ning advokaadibüroos Teder, Glikman & Partnerid.

Simon Levinit on autasustatud Valgetähe IV järgu ordeniga.

Stipendiumistatuudi allakirjutamine toimub 10. juunil kell 11 advokaadibüroo Glikman & Partnerid kontoris Tallinnas, Tornimäe tn 2.