Bioloogia, õigusteadus ja armastus IT vastu: Wise tunnustab kolme arvutiteaduse naistudengit 1000 euroga — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Kolm Wise’i stipendiumit lähevad informaatika bakalaureuseõppe esimese aasta tudengile Liilia Kärnerile, andmeteaduse magistriõppe esimese aasta tudengile Kea Kohvile ning arvutiteaduse magistriõppe esimese aasta tudengile Yuliia Siurile.

“Soovin leida uusi IT-alaseid lahendusi, et muuta inimeste igapäevategevused veebikeskkonnas lihtsamaks ja turvalisemaks. IT avastasin enda jaoks umbes aasta aega tagasi, kui sattusin Tartu Ülikooli pakutava Pythoni kursuse peale. Kohe pärast esimese ülesande lahendamist tundsin, et programmeerimine on minu kutsumus,” meenutab õppima asumist stipendiaat Liilia Kärner.

“Juristina olen tegelenud peamiselt IT-õiguse valdkonnas nõustamise ja õigusloomega. Sealt tärkas huvi programmeerimise ja masinõppe vastu. Tulevikus soovin tegeleda masinõppe algoritmide rakendamise ja arendamisega ning loodan, et IT-teadmistest on kasu ka IT-õiguse eksperdina,” ütleb stipendiaat Kea Kohv.

Ka kolmas stipendiaat Yuliia Siuri tuleb teiselt erialalt: “Bioloogiat õppides mõistsin, et IT-alaste teadmisteta ei saaks ükski oluline teadustöö valmis. Otsustasin seda valdkonda lähemalt uurida, et aidata kaasa teadustehnoloogia ja ühiskonna arengule.”

Wise'i finantskuritegevuse tõkestamise strateegiajuhi Sandra Horma sõnul peegeldavad taotlused tudengite mitmekesisust. “Wise’i stipendiumile kandideerijate seas leidub nii värskelt ülikooliteed alustanud kui ka mitmendat haridust omandavaid tudengeid, kes soovivad uute teadmistega eelmise spetsialiseerumise järgmisele tasemele viia või otsivad lihtsalt uusi huvitavaid väljakutseid. Kunagi ei ole liiga hilja uuesti õppima minna, eriti tänasel päeval ning arvutiteadust, mis võimaldab põnevaid praktilisi väljundeid pea igas valdkonnas.”

Stipendiumile panid aluse globaalne tehnoloogiaettevõte Wise ja Tartu Ülikooli Sihtasutus, et toetada Tartu Ülikooli Arvutiteaduse Instituudi tudengeid, tuua tähelepanu naiste IT-õppe toetamise vajadusele, julgustada rohkem naisi oma haridusteed tehnoloogiaga siduma ja aidata kaasa nende karjääriteele. Lisaks rahalisele toetusele pakub Wise stipendiaatidele mentorlust Wise’i tippstpetsialistidega ning võrgustiku loomise võimalusi.

Wise on rahvusvaheline tehnoloogiaettevõte, mis ehitab parimat viisi raha liigutamiseks üle kogu maailma. Wise'i asutasid 2011. aastal Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann. Tegu on maailma ühe kiiremini kasvava kasumliku tehnoloogiaettevõttega, mis on noteeritud Londoni börsil tähisega WISE. Wise’i kasutab üle 15 miljoni era- ja ärikliendi ning ettevõte liigutab igakuiselt piiriüleste maksetega enam kui 10 miljardit eurot, säästes klientidele üle miljardi euro aastas.

Lisainfo:

Kristi Rebane