Esmakordselt välja antud Confido stipendiumi pälvis Beatrice Marlene Metsaorg
Stipendiumi eesmärk on aidata edukaid arstiteaduse bakalaureuse- ja magistriõppe tudengeid, kes paistavad silma oma õppe- ja teadustööga.
Esimese Confido stipendiumi pälvis Beatrice Marlene Metsaorg, kes on Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna arstiteaduse integreeritud õppe 3. aasta üliõpilane. Hindamiskomisjon tõi esile Beatricei mitmekülgsust, teadustöö aktiivsust ning tugevat sihikindlust ja motivatsiooni. Stipendiumikonkursil osales kokku 12 tudengit.
Miks sa otsustasid kandideerida?
Otsustasin kandideerida, sest märkasin Confido stipendiumi väljaandmise tingimuste osas head klappi enda viimase 1,5 aasta tegevustega.
Ausalt öeldes olin isegi positiivselt šokeeritud, kui nägin, et Confido soovib toetada arstiõpingute kõrvalt teadustööga tegevaid tudengeid just 1.-3. kursusel – selline veidi haruldane liik tudengeid on juba ammu unistanud sarnasest toetusest. Võin öelda haruldane, sest olen ise lisaks kliinilisele teadustööle, milles kaasa löön Kliinikumi närvikliiniku ja TÜ Bio-ja siirdemeditsiini instituudi mikrobioloogia osakonnaga koostöös, paar aastat olnud aktiivne ka Eesti Arstiüliõpilaste Seltsis (EAÜS), kus meie südameasjaks on olnud just arstitudengite seas teadustöö tegemise populariseerimine ja võimaluste tutvustamine. Teadushuviliste tudengite arv on küll kasvamas, aga kui pead tudengina valima poolekohaga tasustatud töö või entusiasmikorras tehtava põneva teadustöö vahel, siis ollakse sunnitud valima esimene. Seega olen ülimalt tänulik, et Confido on endale südameasjaks võtnud just teadustööd tegevad 1.-3. kursuse arstitudengid.
Kuidas oli kandideerimise protsess?
Kandideerimise protsess oli üpris sujuv. Esmalt oli vaja piisavat ajavaru, et uuendada oma elulookirjeldust, küsida juhendajalt soovituskiri, kirjutada motivatsioonikiri ja mõelda läbi, kuidas stipendiumi kasutaksin. Seejärel tutvusin TÜ Sihtasutuse veebis taotlusvormiga. Soe soovitus kõigile, kes kandideerima peaksid – vorm on pikk ja lahtrite täitmine nõuab aega ehk viimasele minutile seda ei jätaks. Õnneks muutsid minu jaoks täitmise sujuvamaks juba olemasolev motivatsioonikiri ja eelarvestus, mille jaoks olin välja otsinud endale huvipakkuvaid konverentse ja teadustegevusi.
Mida saadud stipendium võimaldab sul teha?
Kuna minu isiklik teadushuvi ja -tegevus on seni seotud olnud neuroloogiaga, siis võimaldab Confido stipendium mul juba sel suvel juuli alguses osaleda esimest korda Euroopa Neuroloogide Akadeemia 10. kongressil Helsingis. Ootan seda suure põnevusega! Lisaks olen planeerinud osaleda Geenivaramu eestvedamisel korraldataval iga-aastasel Geenifoorumil, kus on esindatud ka värsked inimese mikrobioomi alased uuringud – valdkond, mis hästi täiendab kliinilist teadustööd Parkinsoni patsientide mikrobiootaga, milles olen seni kaasa löönud. Viimaks soovin stipendiumi kasutada osalemiseks Parkinsoni ja liikumishäirete maailma kongressil, et avardada oma teadmisi, tutvuda kõige “kuumemate” teadussuundadega Parkinsoni vallas ja laiendada enda teaduskontaktide võrgustikku.
Confido Meditsiinikeskus loodi arstide poolt 2013. aastal. Tänaseks on Confidos kokku üle 650 teenuseosutaja ja üle 4000 erineva terviseteenuse.
Foto: Mihkel Leis