Kuidas stipendiumi taotleda, vastused enamesitatavatele küsimustele — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tagasi
Käimasolevad stipendiumikonkursid leiab taotleja TÜ Sihtasutuse koduleheküljelt Taotle stipendiumi rubriigist. Valides vasakul olevast valikust Stipendiumitaotluse avaneb lehekülg, kus saate valida Teid huvitava stipendiumi, sellel klõpsates avaneb stipendiumitaotlus. Samas on link ka stipendiumi statuudile.

Valinud välja sobiva stipendiumikonkursi, tuleb üliõpilasel täita kõik taotluse väljad. Õppejõu soovituse kohale tuleb kirjutada soovitava õppejõu nimi ning tema meiliaadress, millele süsteem genereerib taotluse kinnitamisel e-kirja palvega kirjutada taotlejale soovitus. Kui õppejõud on soovituse kirjutanud ning selle Sihtasutuse aadressile edastanud, ongi soovituse protseduur edukalt läbitud.

Soovitame õppejõuga eelnevalt kooskõlastada, kas ta on valmis stipendiumitaotlejale soovitust kirjutama ning seda Sihtasutusele edastama.

Sihtasutus omab reaalajas ülevaadet, mitu avaldust on konkreetsele konkursile laekunud. Kui stipendiumitaotluse kirjutajal on kahtlus, et tema taotlus on mingil põhjusel kaotsi läinud (brauserilehekülg suleti laadimisprotsessis, katkes võrguühendus vms.), saab seda telefoni või e-maili teel üle küsida.

Lisaküsimuste korral stipendiumikonkursside ja -taotluste osas anname informatsiooni ning oleme vajadusel abiks taotluste täitmisel.

Korduma kippuvad küsimused:
  • Kas mitut stipendiumi saab taotleda? Saab, aga määratakse ainult üks.
  • Kuidas saata mõne stipendiumi puhul vajalikke lisadokumente? Võib saata e-kirja manuses aadressil tysiht@ut.ee või paberkandjal SA postiaadressil või siseposti kaudu.
  • Kas taotlus võib olla ka paberkandjal? Eelistame elektroonset taotlust, kuna seda on taotluste suure hulga juures lihtsam menetleda.
  • Kui täpne peab taotluses olema eelarve? Eelarve on prognoos ja peab kajastama üliõpilase plaani stipendiumi kasutamise osas üldisemalt. Täpse ülevaate annab aasta pärast stipendiumi saamist koostatav aruanne.
  • Mis on kaasfinantseerimine? Kaasfinantseerimise lahter tuleb täita siis, kui eelarves on märgitud suurem summa, kui seda on stipendium. Meil peab sel juhul olema kindlus, et stipendiumile lisandub täiendav rahastamine soovitava eesmärgi saavutamiseks (näiteks õppimaasumisel välismaale vmt.).