Raivo Vare asutab omanimelise stipendiumifondi — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tagasi
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna vilistlane, transiidiekspert Raivo Vare asutab omanimelise stipendiumifondi

Transiidiekspert Raivo Vare ja Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu esimees Aare Tark allkirjastavad 12. mail Swissôtel Tallinnas Raivo Vare stipendiumifondi statuudi, millega täieneb nimeliste stipendiumide arv sihtasutuse juures. Loodava stipendiumifondi eesmärgiks on toetada Tartu Ülikooli õigusteaduskonna kraadiõppurite riigi- ja haldusõiguse alast teadustööd.

Stipendiume hakatakse välja maksma fondi kasvikute arvel.

Raivo Vare sõnul küpses stipendiumifondi loomise mõte seoses isikliku tähtpäeva saabumisega ja sooviga anda omapoolne panus riigi- ja haldusõiguse valdkonna spetsialistide ettevalmistamisse.

Sihtasutuse juhataja Ruth Kotsar peab fondi loomist heaks näiteks ärimaailmas edukate inimeste missioonitundest ja murest heade teadmistega võimekate spetsialistide järelkasvu kasvatamise eest.

Raivo Vare on sündinud 11. mail 1958.a. Tallinnas, lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 1980.a. magna cum laude. Raivo Vare on olnud mitmete üleminekuaja seaduste, aga ka Eesti Vabariigi Põhiseaduse, Valitsuse seaduse ja mitmete teiste seaduste loojate hulgas, ta on olnud ka kaks korda Eesti Vabariigi minister: 1990-1992.a. üleminekuvalitsuses riigiminister ja aastatel 1996-1999 teede- ja sideminister. R.Vare on juhtinud Tallinna Panka, AS Pakterminal ja olnud Eesti Raudtee arendusjuht, praegu tunnustatud transiidiekspert ja lektor. Raivo Vare on alates 2000.aastast Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu liige.