Neuroloogiliste haiguste uurimist toetava Nadia Walteri stipendiumiga tunnustati kahte noort teadlast
2025. aasta Nadia Walteri stipendiumiga tunnustati kahte arstiteaduse doktoranti, kelle teadustöö panustab neuroloogiliste haiguste paremasse mõistmisesse ja ravisse. Stipendiumi pälvisid Martin Keba ja Siiri Sarv.
Siiri Sarve doktoritöö keskendub neuromuskulaarsete haiguste geneetilistele aspektidele. „Stipendium võimaldab mul tutvustada oma teadustööd 2025. aastal Viinis toimuval rahvusvahelisel lihashaiguste konverentsil ning osaleda mitmetes erialastes seminarides. See tunnustus valmistab siirast rõõmu ja innustab mind veelgi enam panustama neuromuskulaarsete haiguste geneetika uurimisse,“ ütles Sarv.
Martin Keba uurib doktoritöö raames Parkinsoni tõve haigete motoorikahäireid intertsiaalanduri ja pinna elektromüograafiaga, mis võimaldavad Parkinsoni tõve motoorseid sümptome, näiteks treemor ja tardumine, täpselt kirjeldada. "Stipendium toetab minu professionaalset arengut noore arsti ja teadlasena. Varasemate pingutuste tunnustamine on oluline motivaator, mis kasvatab eneseusku ja tugevdab vastutustunnet akadeemilisel teekonnal," sõnas Keba.
Nadia Walteri stipendiumifond on asutatud eesmärgiga toetada Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna doktorante ja noorteadlaseid, kes tegelevad närvihaiguste, eriti neurodegeneratiivsete haiguste uurimisega. Stipendiumi määramisel võetakse arvesse teadustöö kvaliteeti, teema olulisust ja taotleja erialast edukust.
Dr Nadia Walter-Tschishevsky (1922–2019) oli Eesti päritolu hambaarst, kes töötas üle 50 aasta Torontos ning annetas oma elutöö viljadest 70 000 Kanada dollarit fondi loomiseks.