Talendid Tartusse stipendium — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tagasi

Programmi „Talendid Tartusse” uue õppeaasta avaüritus toimub 15. septembril algusega kell 18.00 Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.

Üritus algab prorektori tervitusega, millele järgnevad noorte möödunud aasta tegevusi kirjeldavad ülevaated ja kogemuslood. Seejärel kuulutatakse välja Tartu Ülikooli Sihtasutuse stipendiumikonkurss.

Tartu Ülikooli Sihtasutuse stipendiumi „Talendid Tartusse“ eesmärk on toetada ülikooli õppima asunud andekaid gümnaasiumilõpetajaid, kes on edukalt esinenud rahvusvahelistel olümpiaadidel. Ühe stipendiumi väärtus on 10 000 eurot ja neid väljastatakse kolm. Stipendiumifondi toetavad Tartu linn, Tartu Mill, Playtech Estonia, Olerex ja Tarmetec ning nendega toimub ka koostöölepingu allkirjastamine.

Sündmuse muusikalise osa raames esitavad Heino Elleri Muusikakooli pärimusmuusikud Tori kihelkonna viiuldaja Mihkel Toomi mängitud pala „Mihkli esimene polka“ ja üritust jäädvustab Tartu Ülikooli fotograaf Andres Tennus.

Tartu Ülikool pakub programmiga „Talendid Tartusse” võimekatele Eesti noortele eneseteostuseks tavalisest mitmekesisemaid õpivõimalusi. Kokku valitakse programmi kuni 100 noort, kes saavad koostada endale meelepärase õpiprogrammi, mille raames on võimalik osaleda kas noore õpetaja projektis, teadus- või ettevõtlusprojektis.

Lisainfo ürituse kohta: Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee.


Lisainfo stipendiumi kohta: Katriin Fisch-Uibopuu, Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhataja, 514 6113, tysiht@ut.ee