Selgunud on Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi logopeedia ja eripedagoogika stipendiumide saajad. — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Eripedagoogika stipendiumi said esimeste stipendiaatidena eripedagoogika magistriõppe II aasta üliõpilased Merle Juss ja Cärolyn Aromets ning logopeedia stipendiumi magistriõppe II aasta üliõpilased Hanna Marta Sirel ja Kaija Põldsepp. Stipendiumi suurus on 1800 eurot ja see makstakse välja võrdsetes osades õppeaasta jooksul. Stipendiumi taotlemise eelduseks oli magistritöö või lõpueksami teemavalik, mis kinnitas huvi ning soovi asuda tööle laste ja noorte logopeedi või eripedagoogina.

TÜK Lastefondi juhatuse liikme Siiri Ottender-Paasma sõnul ei saa aidata abivajavaid lapsi ilma pädevate spetsialistideta. „Loodame, et stipendium aitab pisutki leevendada kriitilist spetsialistide põuda ja tublid noored leiavad endas jõudu pühendunult abi vajavate lastega tegeleda.“

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhataja Katriin Fisch-Uibopuu sõnul aitab loodud stipendium üliõpilastel keskenduda õpingutele ja igapäevaste kulutustega paremini toime tulla.

Lisateave:

Siiri Ottender-Paasma