2017. aasta Anu Raua stipendium — Tartu Ülikooli Sihtasutus

2017. aasta Anu Raua stipendium

2017. aasta Anu Raua stipendiumi pälvisid:
Kati Kuusemets, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala 4. aasta üliõpilane;

Mareli Rannap, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia magistriõppekava 2. aasta üliõpilane.

Stipendiumi kirjeldus:

Stipendium on asutatud 2014. aastal, tähistamaks 20 aasta möödumist TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna esimese õppekava, tollase nimetusega talukujunduse ja rahvusliku käsitöö, avamisest. Üheks õppekava asutamise eestvedajaks oli tekstiilikunstnik Anu Raud, kelle ideedel uus õppekava paljuski tugines.

Stipendiumite arv ja suurus:

Ühe stipendiumi suurus on minimaalselt 1000 eurot, millele lisandub naturaalmajanduslik toetus, mis sümboliseerib seotust maakultuuriga. Stipendiumite arvu ja suuruse otsustab komisjon.

Kandideerimise nõuded:

Stipendium on mõeldud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna üliõpilastele, kes on silma paistnud ainelise kultuuripärandi uurimise ja kasutamisega.

Kandideerimiseks esita:

Stipendiumile saavad kandidaate esitada TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud ja üliõpilased. Vabavormilises esildises tuleb selgelt lahti kirjutada kellele ja missuguste teenete eest stipendiumit taotletakse. Ise sellele stipendiumile kandideerida võimalik ei ole.

Esildised palume edastada e-posti teel aadressil tysiht@ut.ee

Kandidaatide esitamise tähtaeg:

1. november 2017 (k.a)

Stipendium antakse üle:

30. novembril, Pärandtehnoloogia konverentsi ürituste raames, Viljandis, Vilma maja (Turu 7), Tekstiili klassis.

Täpsem informatsioon: tysiht@ut.ee, tel 737 5852 või 56 571 221 (Katrin Linno)