2012.a. Toomas Lapi Mälestusfond — Tartu Ülikooli Sihtasutus

2012.a. Toomas Lapi Mälestusfond

2012. aasta Toomas Lapi Mälestusfondi stipendiumi pälvis Mart Kuldkepp, filosoofiateaduskonna teadur, tõlkija.

Toomas Lapi tõlkestipendium

Välja kuulutatakse üks 1000 euro suurune stipendium

Stipendiumile saavad kandideerida noored tõlkijad (kuni 35-aastased), kes tegelevad ilukirjanduse tõlkimisega Põhjamaade keeltest eesti keelde.

Konkursile võib esitada stipendiumi väljakuulutamisele eelnenud kahe aasta jooksul ilmunud tõlketeoseid.

Stipendiumi võib taotleda teose tõlkija ise, samuti võivad kandidaate esitada kolmandad isikud.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb sihtasutuse juhatusele esitada vabavormiline motiveeritud põhjendus (kuni 1 lk.) miks kõnealune teos/tõlkija väärib stipendiumi. Põhjendusele tuleb lisada ka tõlkija ja esitaja isikuandmed.

Dokumendid esitada hiljemalt 15. aprilliks Tartu Ülikooli Sihtasutusele aadressil Ülikooli 18, 50 090 Tartu.

Konkursi kohta saab täpsemat informatsiooni sihtasutuse kodulehelt www.ut.ee/sihtasutus rubriigist "Taotle stipendiumi" või sihtasutusest tel. 5216820, 7375852 või e-aadressilt tysiht@ut.ee