Carl-Otto ja Georg Riesenkampffi stipendium — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Carl-Otto ja Georg Riesenkampffi stipendium

Stipendiumi kirjeldus:

Carl-Otto ja Georg Riesenkampffi stipendium loodi aastal 2023. Riesenkampffide perekond kuulub Balti-Saksa perekondade hulka, kes on elanud sajandeid Balti riikides. Stipendium on loodud majanduse-, tehnoloogia- ja kultuurivaldkonna Eesti üliõpilaste üliõpilasvahetuse edendamiseks Saksa ja Eesti ülikoolide vahel.

Stipendiumite arv ja suurus:

Stipendiumi suurus on 2000 eurot. Aastas antakse välja kuni kaks stipendiumi.

Kandideerimise nõuded:

Stipendium on mõeldud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ning humanitaar ja kunstide valdkonna üliõpilasvahetuse edendamiseks (Eesti - Saksamaa).

Eesti üliõpilane võib juba olla vahetusüliõpilane Saksamaal, õppida Saksa ülikoolis, kuid peab siis jääma sinna vähemalt üheks lisasemestriks, milleks stipendiumi saab välja anda.

Eesti üliõpilane, kes on juba Saksa ülikooli vastu võetud ja läheb vahetusüliõpilaseks vähemalt üheks semestriks, peab seda tõestama kinnituskirjaga.

Kummalgi eelneval juhul peavad üliõpilased tõendama ametlike dokumentidega, et nad on vahetusüliõpilased Saksa ülikoolis. Peale stipendiumi kasutamist peavad nad esitama aruande oma õpingute tulemuste kohta Saksamaal.

Kandideerimiseks esita:

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada sihtasutusele elektrooniline stipendiumitaotlus, mis sisaldab õppejõu soovituskirja. Taotlusele lisatakse õppetulemuste tõend (sh kaalutud keskmine hinne). Taotlusele tuleb lisada ka vastuvõtva õppeasutuse kinnituskiri.

Taotlemise tähtaeg:

15. märts 2023

Stipendium antakse üle:

Stipendiumi väljamakse toimub pärast lepingu sõlmimist.