2024. aasta professor Karl Karlepi mälestusfondi preemia
Stipendiumi tutvustus:
Professor Karl Karlepi mälestusfondi eesmärk on toetada ja tunnustada Tartu Ülikooli üliõpilasi, teadlasi, õppejõude ja vilistlasi, kes on silmapaistval tasemel panustanud erivajadustega õppijate või kommunikatsioonipuuetega inimeste õpetamise metoodika arendamisse Eestis.
Kandideerimise nõuded:
Stipendiumile saavad kandideerida Tartu Ülikooli üliõpilased, teadlased, õppejõud ja vilistlased, kes on viimase kolme aasta jooksul avaldanud või avaldamiseks esitanud kõrgetasemelisi teadustöid või arendustöid, mis aitavad kaasa erivajadustega õppijate või kommunikatsioonipuuetega inimeste õpetamise metoodika arendamisele. Taotlejatel tuleb esitada elektrooniline taotlus, ülevaade teadus- või arendustööst, juhendava õppejõu või valdkonna eksperdi soovitus ning muud vajalikud dokumendid.
Stipendiumi määramisel arvestatakse:
- Taotleja teadus- ja arendustööde kvaliteeti ning mõju;
- Panust eripedagoogika ja/või logopeedia erialade arendamisel;
- Silmapaistvat tööd praktikuna;
- Osalemist ühiskondlikes aruteludes.
Stipendiumi suurus:
Stipendiumi suurus on vähemalt 1000 eurot ja see antakse välja iga kolme õppeaasta järel. Esmakordselt antakse stipendium välja 2024. aastal.
Kandideerimiseks esita:
- Elektrooniline taotlus sihtasutuse kodulehel;
- Ülevaade eelneval kolmel aastal avaldatud või avaldamiseks esitatud teadus- või arendustööst ja põhjendus, kuidas see vastab statuudi kriteeriumidele;
- Juhendava õppejõu või valdkonna eksperdi soovitus;
- Muud taotleja poolt vajalikuks peetavad dokumendid (link valminud materjalile, teadustööle vmt).
Taotlemise tähtaeg:
31. august 2024 (k.a)
Stipendium antakse üle:
Stipendium antakse üle Eesti Eripedagoogide Liidu või Eesti Logopeedide Ühingu sügisesel suurkogunemisel.
Lisainfo:
- Taotlusi hindab vähemalt kolmeliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli eripedagoogika ja logopeedia osakonna, Eesti Eripedagoogide Liidu ja Eesti Logopeedide Ühingu esindajad.
- Preemia saajalt palutakse oma teadus- või arendustööd tutvustava populaarteadusliku kirjutise avaldamist ERR Novaatori portaalis, Õpetajate Lehes vm.