Prof. Ilmar Rebase stipendiumi fond — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Prof. Ilmar Rebase stipendiumi fond

Prof Ilmar Rebase fondi tegevuspõhimõtted Eesti Õiguskeskus/Prof. Rebase Fond (edaspidi nimetatud annetaja) ja Tartu Ülikooli Sihtasutus (edaspidi sihtasutus) loovad sihtasutuse juurde Prof Ilmar Rebase Fondi (edaspidi fond) eesmärgiga koguda ja vahendada annetusi ning toetusi Tartu Ülikooli üliõpilastele toetamaks nende õpinguid ja teadustegevust.

Statuut

1. Fond moodustub annetaja sissemaksest ja teiste annetajate toetustest. Vähemalt 3000 euro suuruse sissemakse tegijat nimetatakse fondi nimeliseks liikmeks. Jooksva aasta kestel fondi suurima sissemakse teinud üksikisikut nimetatakse aunimetusega "Aasta toetaja".

2. Esimese sissemakse fondi teostab annetaja. Selleks kannab ta rahalised vahendid summas 160 271.82 (ükssada kuuskümmend tuhat kakssada seitsekümmend üks krooni ja 82 senti) sihtasutuse pangakontole.

3. Fondi toetajad avalikustatakse nende nõusolekul ajakirjanduses ja muudes teabekanalites.

4. Sõltuvalt annetuse suurusest ja viisist kasutab sihtasutus sihtraha vahendamisel omakuludeks kuni 10% annetatavast summast. Sihtasutusel on õigus oma tegevuskulude katteks võtta iga aastast haldustasu, mille maksimaalne määr on 3,5% fondi aasta keskmistest omavahenditest ja mille täpse määra kinnitab sihtasutuse nõukogu.

5. Fondi laekunud vahendid jagunevad a) põhikapitaliks, mille investeerimisest saadud kasumit kasutatakse fondi eesmärkide kohaselt ja b) sihtrahaks, mis suunatakse otseselt üliõpilaste toetusteks.

6. Stipendiume hakatakse välja maksma stipendiumikapitali investeerimisest saadud kasumiprotsentide arvelt, kuid mitte varem kui kaks aastat pärast esimese annetuse laekumist sihtasutuse arvele. Sissemakstud põhikapital peab jääma puutumatuks tulevasteks aastateks.

7. Stipendiumi saaja peab olema Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 3. või 4. aasta üliõpilane, magistrant või doktorant.

8. Stipendium määratakse üks kord aastas, kuid mitte varem pn. 5 osutatust.

9. Stipendiumikonkurss kuulutatakse välja sihtasutuse poolt ülikooli teabekanalites üks kuu enne taotluste laekumise tähtaega. Stipendiumid antakse üle sama õppeaasta jooksul kui konkurss välja kuulutati.

10. Stipendiumi taotlemiseks tuleb välja kuulutatud tähtajaks esitada elektrooniline stipendiumitaotlus. Stipendiumi määramisel võetakse aluseks üliõpilase õppeedukus, erialane ja ühiskondlik tegevus.

11. Laekunud taotlusi hindab stipendiumikomisjon, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli, annetaja ja sihtasutuse poolt kolmeks aastaks nimetatud kolm liiget. Stipendiumikomisjon vaatab läbi laekunud taotlused ja esitab soovitused kinnitamiseks Tartu Ülikooli Sihtasutuse nõukogule.

12. Sihtasutuse nõukogu määrab, kaaludes stipendiumikomisjoni ettepanekut ja sihtasutuse juhatuse aruannet, stipendiumite arvu ja suuruse lähtuvalt investeeringutest saadud kasumi suurusest ja stipendiumite saajad vastavalt stipendiumikomisjoni ettepanekutele. Kõik Fondist tehtavad väljamaksed kinnitab sihtasutuse nõukogu.

13. Hiljemalt üks aasta pärast stipendiumi kätteandmist esitab stipendiumi saaja sihtasutuse juhatusele stipendiumi kasutamise kohta aruande.

14. Sihtasutus teavitab igal aastal kõiki Fondi nimelisi liikmeid üksikasjalikult Fondi majanduslikust seisukorrast ning toetuse saajatest.

Seni on stipendiumi saanud:
2008.a. Kadri Ploom 10 000 krooni