Eugen Püssi stipendiumi fond — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Eugen Püssi stipendiumi fond

Eugen Püssi nimeline stipendium on asutud Alma Püssi poolt 1995. aastal oma abikaasa dr. Eugen Püssi mälestuseks. Stipendiumi makstakse arstiteaduskonna üliõpilasele materiaalseks toetuseks iga aasta 1. detsembril.

Statuut

1. Eugen Püss'i nimeline stipendium antakse õppe- ja teadustöös edukale Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna (v.a sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi) üliõpilasele, kes vajab materiaalset toetust.

2. Stipendiumi põhikapital on moodustatud dr Eugen Püss'i lese poolt selleks otstarbeks annetatud rahast (23 274 krooni).

3. Stipendiumi makstakse ülikooli poolt panka deponeeritud põhikapitali intressidest.

4. Stipendium kuulutatakse välja sügissemestri alguses. Meditsiiniteaduste valdkonna dekaanil on õigus jätta mõnel aastal stipendium välja kuulutamata, mispuhul aasta intressid lisatakse põhikapitalile.

5. Taotluste esitamise  tähtaeg on 1. oktoober.

6. Stipendium antakse välja iga aasta 1. detsembril.

7. Taotlusi võivad esitada kõik meditsiiniteaduste valdkonna (v.a sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi) üliõpilased. Stipendiumi võib taotleda ka korduvalt.

8. Stipendiumi taotlemiseks tuleb sihtasutusele väljakuulutatud tähtajaks esitada elektrooniline stipendiumitaotlus.

9. Stipendiumi määramiseks moodustab meditsiiniteaduste valdkonna dekaan 5-liikmelise komisjoni, mis tähtajaks laekunud taotluste põhjal valib välja stipendiaadi.

10. Stipendiumi suurus sõltub põhikapitalist laekunud kasumist ning selle määrab komisjon igal aastal.

Stipendiaadid

• 2010. a.  Annika Toomik (10 000 krooni)
  • 2008. a.  Mailis Liiv ja Valentin Ravin (á 10 000 krooni)
  • 2005. a.  Silja Uibo ja Kristi Huik(á 10 000 krooni)
  • 2003. a. Mark Braschinsky (10 000 krooni)
  • 2001. a. Janek Vilisaar (8000 krooni)
  • 2000. a. Angela Rehi (8000 krooni)
  • 1999. a. Urho Abramov (8000 krooni)
  • 1998. a. Vladislav Fedossov (3000 krooni)
  • 1996. a. Ain Aaviksoo (3000 krooni)

Eugen Püss

Eugen Püss lõpetas mõned aastad enne Teist maailmasõda Tartu Ülikooli arstiteaduskonna. Ta töötas Maarjamõisa kliinikus, hiljem Rakvere haiglas ja Kuremäel jaoskonnaarstina. 1944. aastal lahkus välismaale ning 1949. aastast elas USAs Kentucky osariigis, kus töötas arstina oma surmani 1963. aasta 16. augustil.