Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastapäeval kuulutati välja Neinar Seli artiklikonkursi “Minu esimene publikatsioon” parimad autorid — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Stipendiumi eesmärk on tunnustada artiklikonkursi „Minu esimene publikatsioon“ parimaid autoreid, toetades sellega noorte teadushuvi ja aidates kaasa uue teaduspõlvkonna kujunemisele. Stipendiumifondi asutas 2020. aastal ettevõtja Neinar Seli. Tänu stipendiumile on saanud tunnustust juba 13 silmapaistvat üliõpilast. Ühe stipendiumi suurus on 1000 eurot.

Artiklikonkurssi stipendiumid määrati meditsiiniteaduste valdkonna arstiteaduste üliõpilastele Lisanna Põlluaasle artikli „Titinopaatiad: kirjanduse ülevaade ja haigusjuhu kirjeldus“ eest, Marie Elise Soomrele artikli „Autoloogne vereloome tüvirakkude siirdamine süsteemse skleroosi ravis: kirjanduse ülevaade ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla haigusjuhtude analüüs“ eest ja Mari-Liis Männardile artikli „Adduktorkõõluste hematoomi heterotoopne ossifikatsioon sporditrauma järgselt - haigusjuht ja kirjanduse ülevaade“ eest.

„Artikli- ja sellega koos käiv stipendiumikonkurss on tudengitele hea ning õpetlik võimalus süveneda täielikult teemasse, mis väga huvi pakub. Konkurss ’’Minu esimene publikatsioon’’ on esimene samm suurema teadusmaailma poole ning selles alustava noore jaoks on tunnustus ja tugi stipendiumi näol väga oluline. Olen väga tänulik inimestele, kes sellise võimaluse on andnud,“ ütleb stipendiaat Lisanna Põlluaas.

Fotograaf: Jüri Luht