Taas on alanud konkurss majandusvaldkonna vikiartiklite kirjutamiseks ja tõlkimiseks — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Konkursiga soovitakse muuta majanduskeele mõistevara hõlpsamini kättesaadavaks. Osalema on kutsutud kõik, kes püüavad koostada või tõlkida vikiartikleid, mis käsitlevad majandusteemasid ja -isikuid. Parimaid premeerib Swedbank, auhinnafond on 1800 eurot.

Tartu ülikool ja Swedbank kuulutasid 2017. a alguses välja digihariduse konkursi, et tõsta esile ja premeerida parimaid majandusalaseid Vikipeedia artikleid. Esimene artiklivõistlus peeti Vikipeedia keskkonnas 1. veebruarist kuni 1. juunini 2017, teine artiklivõistlus peeti möödunud sügissemestril. Konkurss on osa EV 100 ühiskingitusest „Miljon+ artiklit eestikeelsesse Vikipeediasse“.

Digihariduse konkursil saavad osaleda kõik soovijad. Osalemiseks on vaja registreeruda Vikipeedia kasutajaks, leida sobiv teema või artikkel ning asuda kirjutama. Konkursi lehel on välja toodud soovituslik mõistepõhine artikliloend, kuid väga oodatud on ka artiklid isikute kohta.

„Näiteks majandusaineid õppinud üliõpilastel tasuks üle vaadata oma varasemad referaadid ja uurimistööd – võib-olla on neis väärt refereeringuid, mida koos viidetega Vikipeediasse sisestada. Vikiartikli teemade otsinguil võiks mõelda ka Eesti ja rahvusvaheliste majandustegelaste peale,“ sõnas Miljon+ projektijuht Sirli Zupping ja julgustas kõiki konkursist osa võtma. „Miljon+ koolitusmeeskond on valmis kirjutajaid toetama ja Vikipeediaga seotud küsimustele kiirelt vastama,“ lisas ta.

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 10. mai 2018, vt artiklivõistluse lehte Vikipeedias. Auhinnafond on 1800 eurot. Konkurssi koordineerib Tartu Ülikooli Sihtasutus.

Hindamiskomisjon selgitab välja parimad artiklikirjutajad, keda premeeritakse rahalise auhinnaga. Arvesse võetakse nii artiklite keelelist ja sisulist kvaliteeti kui ka teema keerukust ja olulisust.

Konkursil osalemine on avatud kõigile. Projekti Miljon+ meeskond toetab kirjutajaid vajadusel koolituste ja nõuannetega, vt projekti koduleht www.miljonpluss.ut.ee. Täpsem info konkursil osalemise kohta on leitav siit.

Lisainfo: Triin Vakker, TÜ sihtasutuse tegevjuht, 737 5852, triin.vakker@ut.ee