Selgusid Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi logopeedia, eripedagoogika ja füsioteraapia stipendiaadid — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Eripedagoogika stipendiumi said eripedagoogika magistriõppe teise aasta üliõpilased Karina Jääger ja Kristina Metsanurk ning logopeedia stipendiumi logopeedia magistriõppe teise aasta üliõpilased Katre Vahter ja Kristiina Jalakas. Füsioteraapia stipendiumi pälvisid esimeste stipendiaatidena füsioteraapia magistriõppe teise aasta üliõpilased Kätlin Toompuu ja Kadi Kuusk.

Eripedagoogika ja logopeedia stipendiumite taotlemise eelduseks oli magistritöö või lõpueksami teemavalik, mis kinnitas huvi ning soovi asuda tööle laste ja noorte eripedagoogi või logopeedina. Füsioteraapia stipendiumi puhul oli eelduseks juhendaja või tulevase tööandja soovitus, mis kinnitab huvi ja valmisolekut laste ja noortega töötamiseks.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi toetusjuht ja juhatuse liige Eveli Ilvese sõnul on nende töös suur puudus lastele spetsialiseerunud logopeedidest, eripedagoogidest ja füsioterapeutidest, mistõttu annavad nad juba kolmandat aastat Tartu Ülikooli Sihtasutuse juures välja stipendiumid eripedagoogidele ja logopeedidele ning käesolevast aastast ka füsioterapeutidele. „Loodame siiralt stipendiumitega motiveerida tublisid noori spetsialiste lastega töötama."

Lisateave:

Eveli Ilves