Selgunud on Sten Luiga stipendiumifondi tänavune stipendiaat — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Käesoleval semestril said stipendiumile kandideerida Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe üliõpilased, kes uurisid Eestis rakendatavate ennetuse või madala lävepakuga sekkumiste tulemuslikkust ja töötasid välja vastavaid hindamismudeleid.

Luiga stipendiumi tänavuseks   nominendiks nimetati psühholoogia eriala magistriõppe II aasta üliõpilane Minna Sild, kes on varasemalt tegev olnud ka mitmetes MTÜ Peaasjad projektides. Stipendiumi suurus on 2000 eurot.

"Nominatsiooniga kaasnev  stipendium on minu jaoks väga oluline toetus, sest aitab katta lisakulusid seoses magistriõppe lõpetamisega ning annab võimaluse keskenduda suuremal määral oma magistritöö kirjutamisele. On väga tervitatav, et psühholoogia valdkonnas on tudengitel võimalik taotleda eraldi stipendiumit, mis näitab, et vaimse tervise alast uurimistööd väärtustatakse. Soovitan kõigil tudengitel aktiivselt uurida, milliseid stipendiume TÜ sihtasutuses pakutakse, et haarata kinni suurepärasest võimalusest saada lisatoetust erialase tegevusega seoses," sõnas Sild.

Heateo Sihtasutuse esindaja ja stipendiumikomisjoni liikme Pirkko Valge sõnul on Luiga stipendium oluline, sest juhib tähelepanu ühiskonnas kriitilise tähtsusega teemadele. „Kuivõrd tegemist on uue stipendiumiga, siis loodame, et stipendium annab julgust vaimse tervise lahendustesse, uurimisse ja nende avalikkusega jagamisse. Järgmistel aastatel ootame nii psühholoogia kui meedia erialade üliõpilasi oma kandidatuure esitama ja vaimse tervise valdkonda edendama,“ sõnas Valge.