Maikuu stipendiumikonkursid on avatud — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Olev ja Talvi Maimetsa stipendium - 3 stipendiumit á 1280 eurot

Taotleda saavad TÜ meditsiiniteaduste valdkonna infektsioonhaiguste eriala arst-residendid ning molekulaar- ja rakubioloogia instituudi rakubioloogia eriala magistrandid ja doktorandid.

Linda Martis-Jaansoni stipendium - 1 stipendium 1000 eurot

Stipendiumile on oodatud kandideerima kehakultuuriteaduskonna bakalaureuseõppe viimase aasta ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia eriala viimase aasta üliõpilased, kes jätkavad järgmisel õppeaastal õpinguid Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas. Eelistatud on võimlemise suunitlusega üliõpilased.

Perekond Maimetsa stipendium EMTA üliõpilastele - 1 stipendium 1280 eurot

2018. aastal toetatakse stipendiumiga ühe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduse eriala eduka üliõpilase õpinguid.

Kehakultuuriteaduskonna stipendium - üks stipendium 500 eurot

Stipendiumile saavad kandideerida Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi kehalise kasvatuse ja spordi ning füsioteraapia õppekaval magistritöö kaitsnud isikud, kelle magistritöö põhjal koostatud teaduspublikatsioon on kaitsmisele järgneva 12 kuu jooksul avaldatud või avaldamiseks vastu võetud rahvusvaheliselt tunnustatud teadusajakirjas, mis vastab Eesti Teadusinfosüsteemi publikatsioonide klassifikaatoris tasemele 1.1. ning kelle magistritöö kaitsmisest ei ole möödunud enam kui 12 kuud.

Taotluste esitamise tähtaeg on 5. juuni 2018.

Kuni 10. maini kestab ka digihariduse konkurss, mille eesmärk on täiendada Vikipeediat eestikeelsete majandusvaldkonna artiklitega. Osalema on kutsutud kõik, kes püüavad koostada või tõlkida vikiartikleid, mis käsitlevad majandusteemasid ja -isikuid. Parimaid premeerib Swedbank ning auhinnafond on 1800 eurot. Osalemiseks on vaja registreeruda Vikipeedia kasutajaks, leida sobiv teema või artikkel ning asuda kirjutama.

Täpsem info konkursil osalemise kohta on leitav siit.

Täpsem informatsioon ja nõuded stipendiumite taotlemiseks: www.sihtasutus.ut.ee, tysiht@ut.ee, tel 737 5852 või 55 540 773 (Triin Vakker)