Jaan Einasto rahvusvahelise stipendiumi fond — Tartu Ülikooli Sihtasutus

Jaan Einasto rahvusvahelise stipendiumi fond

Fondi eesmärk

Fondi eesmärk on toetada astronoomia ja kosmosetehnoloogia alast rahvusvahelist koostööd Tartu Ülikooli, Tartu Observatooriumi ja teiste maailma ülikoolide ning teadusasutuste vahel.

Tutvu stipendiumi statuudiga

Keda toetatakse?

Stipendiumiga toetatakse välismaalt Tartu Ülikooli või Tartu Observatooriumisse teadustööd tegema tulevaid doktorandile või teadlasi või  Tartu Ülikooli või Tartu Observatooriumi doktorante või teadureid rahvusvaheliseks teaduskoostööks.
Stipendiumi saaja peab olema doktorant või noor teadlane, kelle teadustöö on seotud astronoomia või kosmosetehnoloogia valdkonnaga.

Stipendiumi senised laureaadid:
2015.a. Vahagn Harutyunjan, Sapienza University of Rome doktorant (1000 eurot)
2016.a. Boris Deshev, TÜ loodus- ja täppisteaduste valdkonna doktorant (2000 eurot)
2017.a. Taavi Tuvi, TÜ loodus- ja täppsiteaduste valdkonna füüsika õppekava doktorant (2000 eurot)
2018.a. Mihkel Kama, Cambridge'i ülikooli teadur (2000 eurot)