Mari ja Andres Tarand asutasid omanimelise stipendiumifondi TÜ Sihtasutuse juurde — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tartu Ülikooli vilistlased Andres ja Mari Tarand ning Tartu Ülikooli rektor Alar Karis allkirjastavad 9. mail Andres ja Mari Tarandi stipendiumifondi statuudi.

Loodava stipendiumifondi eesmärk on toetada Tartu Ülikooli magistritaseme üliõpilasi, kes teevad oma teadustööd erinevate teadusharude piirialadel. Stipendiume hakatakse välja maksma fondi kasvikute arvel.

Tarandite sõnul on stipendiumifondi asutamise mõte kantud soovist jäädvustada oma mälestused väärtuslikest ja ilusatest õpinguaastatest ülikoolis, kus Mari õppis humanitaar- ja Andres loodusteadusi. Eri valdkondade inimestena on nende huvid põimunud ja siit ka soov toetada just teaduste piirialade uurijaid. Mari ja Andres Tarandi arvates on piirialade teadus äärmiselt köitev ja sama rikas ning viljakas nagu piirialade elustik looduses.

Euroopa Parlamendi saadik Andres Tarand lõpetas 1963. aastal Tartu Ülikooli klimatoloogina, raadioajakirjanikuna tuntud Mari Tarand samal aastal eesti filoloogia ja ajakirjanduse eriala.