Asutatakse Jüri Uluotsa mälestusfond — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Tartu Ülikool ja TÜ sihtasutus allkirjastavad teisipäeval, 21. juunil lepingu Jüri Uluotsa stipendiumifondi loomiseks sihtasutuse juurde. Riigimehe ja õigusteadlase Jüri Uluotsa stipendium on mõeldud riigiteaduste valdkonnas teadustööd tegevate doktorantide toetamiseks.

Tartu Ülikooli rektor prof Alar Karise sõnul on Uluotsa mälestusfondi loomise eesmärk eelkõige jäädvustada väärikal moel Jüri Uluotsa mälestus ning toetada Eesti riikluse valdkonnas teadustööd tegevaid noorteadlasi. "Uluots oli kaheldamatult üks Eesti silmapaistvamaid riigimehi ning tema roll riigi ja ka Tartu Ülikooli õigusteaduse ajaloos on hindamatu. Tartu Ülikool peab oma aukohuseks Uluotsa pärandi toel see mälestusfond luua," selgitas Karis.

Jüri Uluotsa stipendiumifond moodustub Rootsi riigi poolt Tartu Ülikoolile pärandvarana üle antud ja varem Jüri Uluotsale kuulunud maja müügist saadud tuludest. Fondi hakkab hooldama Tartu Ülikooli sihtasutus, luues selle põhjal stipendiumifondi ning korraldades regulaarseid stipendiumikonkursse.

Stipendium on mõeldud sihipärasena õigusteaduskonna, sotsiaal- ja haridusteaduskonna ning filosoofiateaduskonna doktorantidele, kelle teadustöö teema kuulub riigiõiguse, kohaliku omavalitsuse õiguse, riigiteaduste ning riikluse või õiguse ajaloo valdkonda.

Jüri Uluots (1890-1945) oli Eesti õigusteadlane ja poliitik, Eesti Vabariigi peaminister (1939-1940) ja peaminister Vabariigi presidendi ülesannetes (1940 kuni surmani). Aastatel 1924-1944 oli ta seotud Tartu Ülikooliga, kus oli õiguse ajaloo professor ja õppeprorektor.

Jüri Uluotsa mälestusfondi lepingu allkirjastamise toimub teisipäeval, 21. juunil kell 11 rektori kabinetis (TÜ peahoones, Ülikooli 18, II korrus).