Ärimees Voldemar Puhki tütar kinkis sihtasutusele oma isa portree — Tartu Ülikooli Sihtasutus
Esimese Eesti Vabariigi tuntud ärimehe Voldemar Puhki tütar Aare Ruth Puhk-Mörner andis Tartu Ülikooli Sihtasutusele üle oma isa portree

Maal valmis aastal 1938 - aasta pärast Voldemar Puhki surma. Rootsis elav Aare Ruth Puhk-Mörner laskis maali KUMUs restaureerida.

Voldemar Puhk sündis 1891. aastal, õppis Petrogradis, kuid murranguliste aegade tõttu õpingud katkesid ning 1922. aastal sai ta diplomi Tartu Ülikoolist. Temast sai esimese vabariigi üks mõjukamaid ärimehi.

Isalt päranduseks saadud rahaga asutas tütar koos rootslasest abikaasa Magnus Mörneriga 1997. aastal Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde Puhk-Mörneri stipendiumi.

"Mõtlesime, et see on Eestis teenitud raha ja peab ka Eestile kasuks tulema," ütles pr. Puhk-Mörner. Stipendium toetab edukaid ajaloo ja õigusteaduse tudengeid ja peab motiveerima neid Eestisse jääma.

Aare Ruth Puhk-Mörner ja tema ajaloolasest abikaasa tegelevad praegu Ingerimaa uuringutega.

Tänutäheks Voldemar Puhki portree eest kinkis sihtasutus pr. Puhk-Mörnerile vastilmunud raamatu ülikooli ajaloost.

Pildigalerii: